avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 871 soluții astăzi
Forum Activitate aidanisor

Activitate aidanisor

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Art. 1.114 cod civil, alin (2) Moștenitorii legali și legatarii universali sau cu titlu universal răspund pentru datoriile și sarcinile moștenirii numai cu bunurile din patrimoniul succesoral, proporțional cu cota fiecăruia.
In cazul dvs, creantele de la ANAF potrivit codului fiscal s-au prescris!
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
Listele cu cei inscrisi la Bucuresti nu s-au afisat, ca nu gasesc nimic.
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011

Grile s-au dat la Sibiu in iarna lui 2010. Nu au fost grele si nu se compara cu cele de la INM.


imi pare rau sa-ti spun, dar grilele care s-au dat la Sibiu erau cele de la inm din 2004 sau 2005,ei pur si simplu le-au imprumutat, erau grile facute de Boroi si Ciobanu in ceea ce priveste civilul si procedura, la penal nu stiu
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
Cred ca cele mai indicate ar fi:culegerea lui M. Udroiu cu toate ca nu prea am auzit de acest personaj, insa lumea zice ca-i "beton", nu stiu daca este profesor, oricum este formator la inm, si bineinteles renumita carte (culegere) de teste grila pt magistratura de Mihaela Ciobanu, si am mai putea adauga culegerea de teste grila al lui Viorel Voineag.
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
Asa se intampla cand traiesti in Romania, unde totul cica ar fi posibil dar este imposibil, condusi de oameni care au ajuns acolo sus cum numai ei stiu. Pai sa va explic o teorie, noi invatam dupa 2-3 autori, iar ei o sa faca grile din alti autori si cum o grila poate fi si dintr-o propozitie daca noi nu am citi din autorul respectiv.....grila gresita.!!#-o cum s-a intamplat la Sibiu. Parca i-ar fi durut mana, gura sa zica, fratilor asta este bibliografia, astia sunt autorii, treceti la treaba. Dar cum nu se mai doreste intrarea in avocatura, ca cica sunt prea multi (ca stau acolo pana la 80 de ani) noi acum suportam consecintele mizerabile
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
Anul trecut nu a fost pe centre INPPA. A fost mai mult o organizare geografică a barourilor în centre de examen.
Anul acesta se va da pe centre INPPA




pai cum nu a fost pe centre INPPA, exact asa a fost!
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
intr-un final cum se va sustine examenul pe centre teritoriale INPPA exact ca anul trecut? ca nu mai inteleg nimic#-o
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
E clar, nu se mai doreste intrarea in barouri!!! dupa cum se aude cred ca va fi mai usor la inm decat aici. Stie cineva cand vom afla cu exactitate ce iad ne mai asteapta???
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
Mi se pare normal si corect, insa nu trebuie sa ne bazam pe asta 100%
Răspuns la discuția Incompatibilitate???
de ce sa fie economie? ce produc il trec ca un consum propriu,(o sa stau numai mahmur:DB-))nu se poate SRL. doar PFA