avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 781 soluții astăzi
Forum Activitate daniela2500

Activitate daniela2500

Răspuns la discuția schimbare sediu social
multumesc frumos pt raspunsuri 1. eu si parintii locuim la aceeasi adresa unde este trecut sediul social al firmei 2. eu i-am cesionat asociatei actiunile mele sub semnatura privata 3. actele cu cesionarea si schimbarea codurilor caen mi-apromis ca le va inregistra la registrul comertului 4. asociata care a ramas unic asociat m-a informat ca vinde firma cuiva chiar daca sunt datorii 5. in actul de cesiune nu se prevede schimbarea sediului doarece ea m-a informat atunci ca o sa facem cesiunea pe loc cind am ajuns la avocat mintindu-ma inainte ca mergem la avocat pt ai da copie dupa cartea de identitate 6 , parintii nu sunt de acord sa mai fie sediul la actuala adresa 6' sediul social a fost acceptat in 2004 la reg comertului pe baza unei simple declaratii a parintilor ca sunt de acord si a asociatiei de propietari 7 .doresc sa siu daca cesiunea sub forma privata este valabila [eu personal cred ca da ] in consecinta nu cunosc viitorul patron sediul nu va fi real si ce trebuie sa fac ca sa nu mai fie sediul la mine? va multumesc
Răspuns la discuția schimbare sediu social
sediul social va fi numai de forma asa cred asociata mea -fosta i-am cedat in mod privat actiunile mele dar sediul a ramas la mine nu o sa plateasca nimic viitorul patron
sediul ramine doar de forma in acte ce pot face daca viitorul patron nu va dori sa schimbe sediul social? nu exista nici un adocument la sediul actual la registrul comertului in 2004 s-a inregistrat sediul social la adresa parintilor deoarece eu locuiesc aici si eram asociat in firma sfatiti-ma ce trebuie sa fac va rog probabil asociata ii va vinde celuilalt patron firma care are datorii la furnizori si el le va plati facind import va avea niste beneficii nu va mai da bani la stat
buna seara cum pot schimba sediul socialal unei firme in care nu mai sunt asociat si acea firma are sediul inregistrat la adresa parintilor mei pe baza unei simple declaratii fara copie dupa actul de propietate si fara contract de comodat?firma a fost infiintata in 2004 si nu am avut decit semnatura administratorului nu si acordul vecinilor va multumesc viitorul patron al firmei nu vrea sa schimbe sediul ce ma sfatuiti? va multumesc
buna seara in primul rind multumesc pt raspunsurile primite s-a facut aga intradevar cind am cedat actiunile sub forma privata dar asociata a spus ca nu poate schimba sediul acum ea doreste sa vinda firma cuiva chiar cu datorii intre parintii mei si si firma nu a existat contract de comodare acum 4 ani nu s-a facut doresc sa stiu cum se poate schimba sediul social? exista o declaratie a parintilor prin care sunt de acord ca sediul social sa fie la actuala adresa ce ma sfatuiti? va multumesc
am fost la avocat si am facut uncontract de cesiune parti sociale catre asociata mea si care atentie avocata unde am fostnu si-a pus stampila nu stiu cum o cheama contractul este semnat de asociata mea si mine eu mai am vreo obligatie fata de societate? sediul social a fost trecut la adresa unde locuiesc parintii mei acum 4 ani cind s-a infiintat societatea dar nu a fost facut contract de comodare ce pot face pt ca sediul sa nu mai figureze la adresa parintilor? avocata a explicat ca actul de cedare actiuni este privat puteti sa ma lamuriti?
Răspuns la discuția cesionare actiuni
multumesc frumos ce inscris se poate face?
privind datoriile?administratora rasounde chiar daca firma este 50 la suta ea 50 la suta eu?
buna ziua suntem 2 asociati cu 50 la suta firma are datoriide 400 milioane asociata mea care este administrator si care a ramas cu firma doreste acum sa o cesioneze unei aqlte firme care face import vrea sa ii dau copie dupa buletin sa faca cesionarea ce act de cesiune trebuie facut ca eusa nu platesc nimic din datoriile firmei ea isi luase angajamentul ca o sa le plateasca ea