avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 295 soluții astăzi
Forum Activitate Bubulinu08

Activitate Bubulinu08

Buna ziua
Am si eu o intrebare ,am ramas fara servici si cu toate ca imi caut nu am reusit sa gasesc nimic.Problema este ca am o rata la banca pe care nu reusesc sa o platesc...ce se poate face?Cei de l abanca au propus reesalonarea pe un an cu plata lunara doar a dobanzii creditului,si dupa un an mi se reesaloneaza creditul propriu zis neachitat in aceste 12 luni la rata anterioara.Intrebarea mea este din moment ce nu am servici cum pot plati si aceasta doabanda care apropo este jumatate din rata cca.600 lei.
Multumesc
Discuție Succesiune
Bună ziua
Pentru o succesiune ce acte am nevoie? Mulțumesc
Bună seara
Verificând fluturașul de salariu am observat ca plata pe orele de weekend scrie : ore de weekend 10% și sub acesta este rubrica de ore sărbători legale 170%,menționez ca la rubrica de weekend am trecute 44 ore și la cealaltă 0 ore. Lucrez doua weekenduri pe luna către 11.5 pe sâmbătă și 10.5 duminica. Este normal? Dacă este necesar ca trimit o copie. Mulțumesc
Răspuns la discuția Demisie - medical
Da îmi cer scuze m-am exprimat greșit.. Încetarea cim cu acordul ambelor parti fără preaviz
Am semnat demisia de comun acord cu angajatorul. Aceasta întra în vigoare la data de 26.02,din păcate am întâmpinat o problema de sănătate și medicalul îmi depășește aceasta data. Ce se întâmplă sau cum ma afectează ținând cont ca angajatorul a trimis demisia mai departe și a primit confirmarea ca începând cu data de 26.02 am contractul încheiat. Menționez ca medicalul de încheie pe data de 29.02...mulțumesc