avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1274 soluții astăzi
Forum Activitate alexmarius2

Activitate alexmarius2

Depinde cum sa intamplat,am fost in situatia ta.
Răspuns la discuția postcondamnatoriu
Am un dosar penal, Nu cred ca pot face reabilitarea nu am primit condamnarea inca,dar dosarul exista
Buna ziua,la recidiva postcondamnatorie se mai poate obtine amenda penala sau o condamnare de 1 an care sa nu fie cu executare?
Răspuns la discuția Nelamurire
Am inteles va multumesc frumos!As vrea sa stiu cu ce drept m-au acuzat de trafic din moment ce detinere am avut
Răspuns la discuția Nelamurire
Asta stiu si am inteles.nelamurirea mea este de ce m au incadrat la comiterea de infractiunii de trafic de droguri de risc pentru consum propriu din art 2.alin 1 legea 143/2000.nu am vandut in viata mea,doar consum a fost
Discuție Nelamurire
Buna ziua.Am o nelamurire destul de mare,am fost oprit in trafic alaturi de un prieten care conducea iar asupra mea s-au gasit un cantar electronic si 0.3 cannabis.Dupa 2 ani am primit citatie sa ma prezint in calitate de suspect pentru comiterea de infractiunii de trafic de droguri de risc pentru consum propriu din art 2.alin 1 legea 143/2000,si art 4 alin 1 legea 143/2000 pentru prevenirea si combaterea traficului si consumului ilicit.Nelamurirea mea este de ce m-au incadrat la art 2 alin 1 din legea 143/2000 pentru ca nu am facut nici un trafic doar detinere si consum,care ar fi tot din legea 143/2000 art 4 alin 1.
Discuție O intrebare
Sunt intr-o,situatie asemanatoare ce am vazut aici pe forum art 336,conducere sub influenta cannabis.Intrebarea mea este,cum imi pot demonstra nevinovatia deoarece cannabisul ramane in sange zile bune.In momentul de fata nu eram sub efect.Am primit analizele de la INML care spun ca eram sub infleunta,Dupa cum spuneam mai sus ramane in sange zile bune.Sunt dispus sa platesc si o consultatie online daca ma poate ajuta cineva.