Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... postcondamnatoriu
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

postcondamnatoriu

Buna ziua,la recidiva postcondamnatorie se mai poate obtine amenda penala sau o condamnare de 1 an care sa nu fie cu executare?
alexmarius2, utilizator
Nu se poate in mod normal.
Faceți reabilitarea judecătorească ca sa scăpați de orice risc.
Multi ajung după gratii deoarece ignora sfaturile mele și refuza sa isi faca reabilitarea judecătorească.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Am un dosar penal, Nu cred ca pot face reabilitarea nu am primit condamnarea inca,dar dosarul exista
Trebuia sa faceți reabilitarea judecătorească anterior procesului.
Acum este prea târziu.