avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1068 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... postcondamnatoriu
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

postcondamnatoriu

Buna ziua,la recidiva postcondamnatorie se mai poate obtine amenda penala sau o condamnare de 1 an care sa nu fie cu executare?
Ultima modificare: Marți, 13 Octombrie 2020
alexmarius2, utilizator
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 16:34, 13 Octombrie 2020
Nu se poate in mod normal.
Faceți reabilitarea judecătorească ca sa scăpați de orice risc.
Multi ajung după gratii deoarece ignora sfaturile mele și refuza sa isi faca reabilitarea judecătorească.
Ultima modificare: Marți, 13 Octombrie 2020
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Am un dosar penal, Nu cred ca pot face reabilitarea nu am primit condamnarea inca,dar dosarul exista
Trebuia sa faceți reabilitarea judecătorească anterior procesului.
Acum este prea târziu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recidiva? bogosianu bogosianu Buna seara! cetateanul x a comis in urma cu mai multi ani, infractiunea de conducere fara permis...a executat ,in urma cu 6 ani, o condamnare de 1 an si 1/2 ... (vezi toată discuția)
Termen de reabilitare redstyle redstyle BUNA ZIUA ! ma intereseaza daca am avut o condamnare de 3,6 ani, iar termenul de reabilitare este indeplinit dar nu am facut o cerere de reabilitare . in ... (vezi toată discuția)
Calculul in cazul cererii de contopire sau a cererii de reabilitare maneageorge99 maneageorge99 Buna seara ! daca poate cineva sa-mi spuna cum se calculeaza perioadele,in cazul recidivei ,reabilitarii sau contopirii unor pedepse . Se tine cont de data ... (vezi toată discuția)