avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 872 soluții astăzi
Forum Activitate sisica

Activitate sisica

Răspuns la discuția Inspector SSM
Deci ca sa concluzionez, si daca am inteles bine, daca termin acest Master cu profilul Ingineria si managementul calitatii, sanatatii si securitatii in munca de 2 ani, pot sa fi inspector ssm in cdrul unei firma care sa ma angajeze cu CIM cu norma intreaga?pentru ca am aici doua pareri diferite.
Dar atat?aici sunt nevoita sa ma opresc?Eu vreau sa evoluez si nu stiu cum sa fac, mi-e foarte greu sa deranjez aici si sa ma lamuresc din intrebari.
Intentia mea initiala era sa ma scolarizez in acest domeniu si sa imi fac o firma...insa...
Răspuns la discuția Inspector SSM
Multumesc mult. Inteleg ca acest Master de 2 ani nu ma ajuta cu nimic la angajare, ci numai daca fac acest curs de 80 de ore.
Si va rog sa nu va suparati ca mai intreb. Daca ma angajez pe nivel mediu (dupa ce fac cursul de 80 de ore) si fac 5 ani vechime, care este urmatorul pas pentru a urca in ierarhie?
Răspuns la discuția Inspector SSM
Am terminat liceul
Filiera teoretică, Profil: Real, Specializarea: chimie-biologie. Se schimba cu ceva situatia?
Discuție Inspector SSM
Buna ziua !
Am absolvit un liceu teoretic, am terminat facultateade Stiinte Economice (momentan sunt economist) si acum m-am inscris la un master la Facultatea de inginerie mecanica, autovehicule si robobica cu profilul Ingineria si managementul calitatii, sanatatii si securitatii in munca de 2 ani.(programul de studiu este incadrat la nivelul 7 CNC si este inscris pe pagina ANC)
As dori sa stiu daca acest Master ma ajuta sa pot lucra ca si inspector SSm (fara sa mai fac acele cursuri de 80/180 ore) si daca am drept de semnatura (daca sunt autorizata) pentru ceea ce voi presta in acest domeniu si mai apoi ce pasi trebuie sa urmez pentru a-mi deschide firma in acest domeniu.
Va multumesc frumos ! O zi buna !
Răspuns la discuția izolare termica subsol bloc
Buna ziua,
intamplarea face ca sunt intr-o situatie similara, insa de partea cealalta.
Eu sunt vecinul care vrea sa izoleze si cei care au boxe ocupate abuziv, nu ma lasa sa intru sa izolez.
Fac totul pe banii mei. Ce pot face in cazul in care cei de la Asociatia de proprietari mi-au spus sa ma "inteleg"cu vecinul care are 3 boxe sub apartamentul meu.(un singur vecin are 3 boxe si chiar el nu ma lasa)
Ce inseamna sa ma inteleg si va rog un articol de lege care ma lasa sa izolez tavanul doar pt confortul termic care e absolut necesar.
Mentionez ca m-am mutat de 1 an in acest apartament.(poate conteaza)..
mii de multumiri!
Buna ziua,
intamplarea face ca sunt intr-o situatie similara, insa de partea cealalta.
Eu sunt vecinul care vrea sa izoleze si cei care au boxe ocupate abuziv, nu ma lasa sa intru sa izolez.
Fac totul pe banii mei. Ce pot face in cazul in care cei de la Asociatia de proprietari mi-au spus sa ma "inteleg"cu vecinul care are 3 boxe sub apartamentul meu.(un singur vecin are 3 boxe si chiar el nu ma lasa)
Ce inseamna sa ma inteleg si va rog un articol de lege care ma lasa sa izolez tavanul doar pt confortul termic care e absolut necesar.
Mentionez ca m-am mutat de 1 an in acest apartament.(poate conteaza)..
mii de multumiri!
Răspuns la discuția Izolare apartament prin beci
Buna ziua,
intamplarea face ca sunt intr-o situatie similara, insa de partea cealalta.
Eu sunt vecinul care vrea sa izoleze si cei care au boxe ocupate abuziv, nu ma lasa sa intru sa izolez.
Fac totul pe banii mei. Ce pot face in cazul in care cei de la Asociatia de proprietari mi-au spus sa ma "inteleg"cu vecinul care are 3 boxe sub apartamentul meu.(un singur vecin are 3 boxe si chiar el nu ma lasa)
Ce inseamna sa ma inteleg si va rog un articol de lege care ma lasa sa izolez tavanul doar pt confortul termic care e absolut necesar.
Mentionez ca m-am mutat de 1 an in acest apartament.(poate conteaza)..
mii de multumiri!