avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 866 soluții astăzi
Forum Activitate Clătite americane 1

Activitate Clătite americane 1

Multumesc mult pentru raspuns

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Sedinta de judecată este publica și puteți participa.Procesul este public.
Poate plăti familia sau cel arestat cheltuielile.

București 2023

Multumesc mult pentru raspuns. O seara buna

Madalina Pascu a scris:

Buna ziua, puteti lua parte la sedinta in sala intr-o cauza avand ca obiect cerere de liberare conditionata.

Buna seara. O intrebare as avea si eu.
Instanta de liberare conditionata de la tribunal a fratelui meu poate fi publica? Pot participa si eu?
Buna ziua. Fiti amabil, in instanta de judecata ptr eliberare conditionata a fratelui meu incarcerat, pot participa si eu? Sau nu este cu usa deschisa, doar cu citatie sau chemare. Multumesc

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Pe noua lege exista probleme.
Pe legea veche nu erau aceste probleme.

Buna ziua. Fiti amabil, as avea nevoie de un rasp daca se poate. La instanta de judecata ptr eliberare conditionata a fratelui meu, pot participa si eu? Ma pot duce cand voi afla data si ora?

Cabinet avocat Mihai Gaita a scris:

Asta trebuie să întrebați la banca dumneavoastră. În principu, dacă aveți un cont în euro, nu văd de ce nu.

Buna ziua. Aveti idee daca in instanta de eliberare de judecata pot participa si eu? Fratele meu este incarcerat, curand v-a avea instanta la tribunal. Pot sa ma duc si eu in instanta sa asist?
Poi cum platesti daca esti inchis?

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Pe noua lege exista probleme.
Pe legea veche nu erau aceste probleme.

Cheltuielile de judecata afecteaza la eliberarea conditionata in cazul in care nu le-ai platit integral?
Stie cineva sigur?
10.000 este o suma modica?? Serios? Nu vreau sa ma cert cu dvs ca nu imi permit asta, dar ptr o persoana care munceste pe minimul de economie e muuult. Dar aveti drepatatea dvs, daca nu ne-a platit cartea si am mai si gresit platim. Dar ma rog mi se pare mult oricum

Clătite americane 1 a scris:

Mda. Multumesc. Undeva scrie ca se poate contesta in decursul a 15 zile, dvs ziceti ca nu. Astept parerea si a alor avocati. Asta pana imi raspunde acesta pe care il platesc degeaba

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Nu se poate contesta și de aceea probabil ca nu are ce sa va răspundă.
Eu cunosc dosare cu sume cu mult mai mari, atât de mari încât suma datorata de dvs. este derizorie.



Mda. Multumesc. Undeva scrie ca se poate contesta in decursul a 15 zile, dvs ziceti ca nu. Astept parerea si a alor avocati. Asta pana imi raspunde acesta pe care il platesc degeaba

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Nu se poate contesta și de aceea probabil ca nu are ce sa va răspundă.
Eu cunosc dosare cu sume cu mult mai mari, atât de mari încât suma datorata de dvs. este derizorie.