Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua. Am și eu o întrebare. Se poate sa ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua. Am și eu o întrebare. Se poate sa transfer din ...

Bună ziua. Am și eu o întrebare.
Se poate sa transfer din România bani unei persoane care este în arest în germania (Bavaria)
Mulțumesc anticipat pentru raspunsuri
Pentru un răspuns la această întrebare trebuie să vă adresați autorităților judiciare din Germania. Cel mai bine ar fi ca persoana arestată să se intereseze la administrația penitenciarului sau a unități de poliție unde este deținut, acestea îi vor explica ce drepturi are și cum se poate face transferul dacă acesta este pernis de legea germană.
Bună ziua. Întrebarea mea a fost alta. Soțul meu a zis ca pot sa ii trimit în iban-ul penitenciarului pe numele lui, dar întrebarea mea a fost dacă pot face asta din România. Multumesc

Cabinet avocat Mihai Gaita a scris:

Pentru un răspuns la această întrebare trebuie să vă adresați autorităților judiciare din Germania. Cel mai bine ar fi ca persoana arestată să se intereseze la administrația penitenciarului sau a unități de poliție unde este deținut, acestea îi vor explica ce drepturi are și cum se poate face transferul dacă acesta este pernis de legea germană.

Asta trebuie să întrebați la banca dumneavoastră. În principu, dacă aveți un cont în euro, nu văd de ce nu.
Buna ziua. Fiti amabil, as avea nevoie de un rasp daca se poate. La instanta de judecata ptr eliberare conditionata a fratelui meu, pot participa si eu? Ma pot duce cand voi afla data si ora?

Cabinet avocat Mihai Gaita a scris:

Asta trebuie să întrebați la banca dumneavoastră. În principu, dacă aveți un cont în euro, nu văd de ce nu.