avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1724 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua am și eu o întrebare soțul meu este ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua am și eu o întrebare soțul meu este arestat în ...

Bună ziua am și eu o întrebare soțul meu este arestat în Germania as vreau și eu sa ma ajutați cu un răspuns este arestat pentru conducere fără permis deși fapta a fost comisa în România el a mai executat în România 1 an și 6 luni și în Germania anul trecut 2 luni acum este arestat din nou ce ar trebui sa fac ca să-l scot la jumate de pedeapsa sau ce șanse ar avea vavrog sa ma ajutați cu un răspuns va mulțumesc din tot sufletul
Trebuie sa va angajați un avocat din Germania, preferabil să știe și limba română.

Asa am sa fac și sunt șanse să-l scoată avocatul

latka a scris:

Trebuie sa va angajați un avocat din Germania, preferabil să știe și limba română.



E o întrebare? Dacă da, e singura lui șansă, pentru ca nu se înțelege aici care e exact situația lui. Un avocat din Germania ar putea, cel puțin înțelege, ce lege a încălcat și ce se poate face.

Luati-o de la început ...a mers fara permis in romania si a fost condamnat sau cum? A executat pedeapsa in Romania si acum a fost prins in Germania fără permis? Daca e arestat in germania , are si avocat din oficiu, luati legatura cu el. Nu va va costa ca unul la liber.
E arestat în Germania tot cu mandatul de pe România ca a fost dat prin Interpol a fost căutat în România și nu a fost găsit ca soțul meu când sa liberat în România când ia dat drumul sa liberat condiționat și ia mai rămas o coada de 3 luni și a fost arestat acum în Germania pe data de 31 iulie 2023 ce pot sa fac ca să sa poată da scădere la ce a executat în România sa poată sa i se scadă și ce a executat și aici în Germania

gi-jane2 a scris:

Luati-o de la început ...a mers fara permis in romania si a fost condamnat sau cum? A executat pedeapsa in Romania si acum a fost prins in Germania fără permis? Daca e arestat in germania , are si avocat din oficiu, luati legatura cu el. Nu va va costa ca unul la liber.

Alte discuții în legătură

Clarificări urmărire prin interpol Ramona Boca Ramona Boca Bună seara am o întrebare la dvs dacă puteți sa ma ajutați cu un răspuns în legătură cu soțul meu. a fost arestat pe data de 31 iulie pentru ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, pentru pedeapsa de 2 ani in regim de detentie din ... Cristea 007 Cristea 007 Buna ziua, Pentru pedeapsa de 2 ani in regim de detentie din care 5 luni are deja in arest preventiv cat ar trebui sa mai stea?Cererea pentru eliberare cand ... (vezi toată discuția)
Sustragere de la executarea pedepsei- extradare? alex f alex f Buna. Un prieten a condus un autovehicul neinmatriculat fara a posedă permis de conducere și a primit 2 ani si 4 luni inchisoare cu executare. S-a sustras de ... (vezi toată discuția)