avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1648 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cheltuielile de judecata afecteaza la eliberarea ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cheltuielile de judecata afecteaza la eliberarea conditionata ...

Cheltuielile de judecata afecteaza la eliberarea conditionata in cazul in care nu le-ai platit integral?
Stie cineva sigur?
Cel mai recent răspuns: Clătite americane 1 , utilizator 10:57, 9 Septembrie 2023
Pe noua lege exista probleme.
Pe legea veche nu erau aceste probleme.
Poi cum platesti daca esti inchis?

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Pe noua lege exista probleme.
Pe legea veche nu erau aceste probleme.

Buna ziua. Fiti amabil, in instanta de judecata ptr eliberare conditionata a fratelui meu incarcerat, pot participa si eu? Sau nu este cu usa deschisa, doar cu citatie sau chemare. Multumesc

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Pe noua lege exista probleme.
Pe legea veche nu erau aceste probleme.

Sedinta de judecată este publica și puteți participa.Procesul este public.
Poate plăti familia sau cel arestat cheltuielile.

București 2023
Ultima modificare: Sâmbătă, 9 Septembrie 2023
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Multumesc mult pentru raspuns

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Sedinta de judecată este publica și puteți participa.Procesul este public.
Poate plăti familia sau cel arestat cheltuielile.

București 2023

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua. am și eu o întrebare. se poate sa transfer din ... Clătite americane 1 Clătite americane 1 Bună ziua. Am și eu o întrebare. Se poate sa transfer din România bani unei persoane care este în arest în germania (Bavaria) Mulțumesc anticipat ... (vezi toată discuția)
Ce sanse am la recurs la o contopire de pedespse? mely_mely16 mely_mely16 buna as dori sa aflu ce sanse ar if in recurs ca contopirea de pedepse sa se admita mentionez ca sunt 2 fapte un furt in 2007 in primavara si o talharie ... (vezi toată discuția)
Contopirea pedepselor dalikan dalikan Buna ziua. Va rog sa ma ajutati intr-o problema foarte urgenta. Am o cunostinta care a fost condamnata in anul 2012 luna mai la 6luni cu suspendare pentru ... (vezi toată discuția)