avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 425 soluții astăzi
Forum Activitate soszo

Activitate soszo

Răspuns la discuția Autorizatie de demolare
Va multumesc!Ca prima idee si eu m-am gandit tot la asta!
Răspuns la discuția Autorizatie de demolare
Fara a mai avea nevoie de autorizatie?
Buna ziua,

doresc sa cumpar un teren aflat in intravilanul unei localitati(sat) dar care are si o casa care trebuie demolata.
Care ar fii costul pentru demolare si de ce criterii se tine cont in calculul sau?
Ca informatii suplimentare:casa este din chirpic,la sol,are 38 mp si ocupa aproximativ 2 % din total teren.Daca e nevoie pentru un calcul cat mai exact am si cadastru si intabulare.

Va multumesc,
Răspuns la discuția Comert ambulant
Multumesc pentru raspuns!

Omologarea rulotei unde o fac la RAR?
Discuție Comert ambulant
Buna ziua,

detin un srl in Constanta si doresc sa pot face comert ambulant(cu rulota,standuri sau oricare alt mijloc),pe faleza marii,langa licee,facultati,festivaluri,targuri unde consider ca este oportun pentru afacere.
Va rog sa ma consiliati in legatura cu actele si autorizatiile care trebuie sa le obtin si bineinteles autoritatile de la care trebuie sa le solicit.

Multumesc anticipat!
Sorin
Va multumesc.Totusi as fii interesat si de alte opinii.
Răspuns la discuția Reducere on invoice!
La asta ma gandeam si eu,insa nu sunt foarte sigur.Va multumesc!Mai astept si alte opinii!
Buna seara,detin o societate comerciala si de curand am inceput colaborarea cu un partener nou.Am o nelamurire vis-a-vis de un termen,la ce se refera mai exact.Mi-a propus ca in urma livrarilor in decursul unei luni calendaristice sa-mi acorde o reducere de 20 % on invoice ,la produsele facturate.Explicati-mi va rog ce inseamna acest on invoice si cum se calculeaza. Va multumesc!
Răspuns la discuția Contract de munca part-time
Va multumesc mult pentru sprijin.
Buna seara,numele meu este Sorin si detin o societate comerciala cu activitate in sectorul comertului.Doresc sa angajez 2 persoane in sistem part-time pentru a face unele promotii.As fii interesat daca ma poate ajuta cineva cu un astfel de draft- contract de munca.Va multumesc!