Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Comert ambulant
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Comert ambulant

Buna ziua,

detin un srl in Constanta si doresc sa pot face comert ambulant(cu rulota,standuri sau oricare alt mijloc),pe faleza marii,langa licee,facultati,festivaluri,targuri unde consider ca este oportun pentru afacere.
Va rog sa ma consiliati in legatura cu actele si autorizatiile care trebuie sa le obtin si bineinteles autoritatile de la care trebuie sa le solicit.

Multumesc anticipat!
Sorin
Daca aveti deja infintata firma si activitatea inregistratat atunci mai aveti nevoie de:

Omologarea rulotei/masinii pentru astfel de activități
Avizul de la Sanatatea publica si sanitar-veterinară
Acordul de amplasare si functionare de la Primariei ori a Consiliului Judetean în functie de cine administrează zona.
Avizul Administratia Domeniului Public
Avizul de la directia de pompieri
Multumesc pentru raspuns!

Omologarea rulotei unde o fac la RAR?