avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1939 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Comert ambulant
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Comert ambulant

Buna ziua,

detin un srl in Constanta si doresc sa pot face comert ambulant(cu rulota,standuri sau oricare alt mijloc),pe faleza marii,langa licee,facultati,festivaluri,targuri unde consider ca este oportun pentru afacere.
Va rog sa ma consiliati in legatura cu actele si autorizatiile care trebuie sa le obtin si bineinteles autoritatile de la care trebuie sa le solicit.

Multumesc anticipat!
Sorin
Cel mai recent răspuns: soszo , utilizator 10:33, 6 August 2011
Daca aveti deja infintata firma si activitatea inregistratat atunci mai aveti nevoie de:

Omologarea rulotei/masinii pentru astfel de activități
Avizul de la Sanatatea publica si sanitar-veterinară
Acordul de amplasare si functionare de la Primariei ori a Consiliului Judetean în functie de cine administrează zona.
Avizul Administratia Domeniului Public
Avizul de la directia de pompieri
Multumesc pentru raspuns!

Omologarea rulotei unde o fac la RAR?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatie amplasare si functionare rulota Soican Soican Buna ziua Am o rulota ambulant de tip fast food, vreau sa merg cu ea la targuri, festivaluri etc. de ce autorizatii am nevoie? unde o pot parca pentru a ... (vezi toată discuția)
Comert ambulant zorzoliu zorzoliu Buna ziua, am un S.R.L si doresc sa devin vanzator ambulant dupa ce obtin codul CAEN , 1 – pot vinde oriunde ? exemplu: parcuri, piete, targuri, statii ... (vezi toată discuția)
Autorizatie pentru comercializare produse fastfood (rulota/van) dct dct Salut, Doresc sa deschid pe raza orasului Constanta si/sau Mamaia un fast-food mobil (rulota mobila - tractabila sau catering van pe roti). In principiu as ... (vezi toată discuția)