avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 768 soluții astăzi
Forum Activitate Ionatan Roman

Activitate Ionatan Roman

Răspuns la discuția Impozitare PFA
Multumesc mult. Puteti sa imi explicati va rog putin mai in detaliu care e treaba cu aceste 60 de salarii minime? CASS-ul poate fi echivalentul a maxim 60 de salarii minime sau?
Discuție Impozitare PFA
Buna ziua. Am un PFA cu impozitare in sistem real. S-a schimbat in vreun fel legea? A crescut sau va creste impozitul pe venit in viitorul apropiat? Multumesc.
Răspuns la discuția Cod IBAN Trezorerie
Am gasit IBAN-ul in SPV. Aparent nu stiam ca se poate plati direct de acolo. Multumesc.
Am rezolvat.

Buna ziua. Sunt la inceput si mi-am deschis un PFA. Apartin de ANAF Jibou.

Am gasit aceasta lista de coduri IBAN apartinand Trezoreriei Jibou.
[ link extern ]

Eu ma incadrez la categoria: "Impozit pe venituri obtinute din activitati independente".

Presupun ca acesta e contul. E posibil sa fie totusi o alta lista sau ceva de genul acesta? Ma gandesc ca nu e cazul.

Multumesc. O zi frumoasa.
Buna ziua. Am o intrebare. Mi-am deschis un PFA neplatitor de tva si fara angajati. Din cate stiu acest tip de PFA-uri nu trebuie sa faca raportarea lunara/trimestriala la ANAF, corect? Se depune doar acea declaratie unica ce priveste veniturile estimative.

Voiam doar sa ma asigur ca e ok si nu risc amenzi.

Multumesc mult. O zi minunata.
Răspuns la discuția Impozit pe venit PFA
Si impozitul pe venitul pe 2021 se poate plati pana la 25 mai 2022? Multumesc frumos!
Buna ziua! Mi-am deschis un PFA si sunt chiar la inceput. As avea cateva intrebari: cum platesc impozitul pe venit? Se plateste anual/trimestrial? Ati putea sa imi dati si un cont sau sa imi spuneti unde il gasesc? Contabilitatea se tine de catre un contabil sau persoana fizica?
Multumesc mult! O zi placuta si sarbatori frumoase tuturor!