avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 910 soluții astăzi
Forum Activitate AnonimT

Activitate AnonimT

Buna ziua, vreau sa știu daca pe usa de intrare a blocului e lipit un anunt precum ca cineva cumpara apartament in acest bloc este incalcare sau nu?
Buna ziua,
Eu am dublu cetățenie
Permisul de conducere mia fost reținut în România, apoi mi-am făcut altul in moldova cu permisul al doilea vreau sa plec la muncă în Germania șofer dupa 6 luni sa il schimb, o sa am probleme? Mulțumesc
Bună ziua,

Am dosar penal.

Mulțumesc
Bună ziua,
Dețin permis de conducere moldovenesc mia fost reținut în România, acum vreau sa plec în Republica Moldova, cum pot sa circul acolo? As putea cere permisul de la politie? Mulțumesc
Eu vreau sa ma îmi fac altul pentru a putea conduce în Republica Moldova nu în România. Și legat de avocat am vorbit deja cu o doamna avocat nu a putut sa ma ajute cu absolut nimic. Sunt din Brașov dacă e vreun avocat din oraș care a mai avut situații de genul as fi interesat sa facem un contract. Mulțumesc
Bună ziua,
Am fost oprit în România cu alcoolemie în aer 0.6 în sânge peste 1, permisul meu este din Republica Moldova. Întrebarea 1. Eu pot ieși din România? 2. Dacă îmi fac în Republica am permis voi putea circula cu el? 3. Cam cât timp durează tot procesul, mi-a făcut dosar penal permisul e reținut, îl voi primi înapoi sau e anulat de tot? Va mulțumesc mult