avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1196 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua, Dețin permis de conducere moldovenesc mia ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua, Dețin permis de conducere moldovenesc mia fost reținut ...

Bună ziua,
Dețin permis de conducere moldovenesc mia fost reținut în România, acum vreau sa plec în Republica Moldova, cum pot sa circul acolo? As putea cere permisul de la politie? Mulțumesc
Aveti dosar penal sau este vorba de o contraventie ?
Bună ziua,

Am dosar penal.

Mulțumesc
Permisul nu vi se restituie pana la finalizarea cercetarilor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Permis romanesc suspendat. pot circula in ro cu un alt permis/emis in alta tara? Arhipp Arhipp Buna. Mi-a fost suspendat permisul romanesc pentru o perioada de 90 zile. Detin dubla cetatenie (Romania si Republica Moldova). Pe langa permisul romanesc mai ... (vezi toată discuția)
Permis de conducere romanesc suspendat Livik Livik Buna ziua, In decembrie anul trecut mi-a fost retinut permisul de conducere pentru consum de alcool, mi-a fost intocmit dosar penal prin luna august 2011 ... (vezi toată discuția)
Durata preschimbãrii permisului de conducere moldovenesc cu cel românesc EDWARD85 EDWARD85 Buna seara ! As dori va rog frumos o informatie... In data de 9-05-2013 am depus dosarul complet pentru preschimbare permis de conducere obtinut ... (vezi toată discuția)