avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1059 soluții astăzi
Forum Activitate iudits

Activitate iudits

Răspuns la discuția amenda proiectoare
Buna seara,
Va rog sa ma lamuriti si pe mine, daca nu erau proiectoare de ceata (ceea ce deranjeaza in orice conditii, in afara de ceata), ce proiectoare aveati Dvs. ?
IN Localitate? Sa stiu si eu ce sa nu folosesc...

Multumesc,
I. S.



Răspuns la discuția expirat numar rosu la masina
Sorry, apareti ca Dl

Multumesc inca odata

I S
Răspuns la discuția expirat numar rosu la masina
Dl. Daio

Mulumesc foarte mult!
Asta era intrebarea, dc tre sa prelungesc succesiv, sa pot dupa o luna...

Inca o data multumesc

Cu toata stima mea,
I S
Scuze daca am postat de doua ori...am dat enter mai repede...

Intrebarea mea este: mi-a expirat nr. rosu azi, ce trebuie sa fac?
Trebuie sa il prelungesc acum, sau pot prelungi pesye o luna cand am nevoie, dupa care o sa fac inmatriculare?

Rog raspuns urgent,
Multumesc
Răspuns la discuția demisie prin santaj
D-lui Pneagu!
NU este vorba de NECINSTE! ci! de NESINCERITATE!
De unde a venit si situatia de SANTAJ!
Aici e diferenta!

Daca avea toata situatia declarata trebuia sa ii gaseasca alte motivatii, care poate erau mai mult atacabile...
Scuze, nu am pregatire juridica, dar eu asa vad...
Daca voi credeti ca gresesc, asta e...
Mai dureaza pana cand o sa invatam toti sa fim cinstiti!!! si nici atunci nu o sa fie "Raiul de pe Pamant"!

Tot cu multa stima,
Iudits
Răspuns la discuția demisie prin santaj
Dl. Neagu!

Sunt de acord, ca nu platea angajatorul ratele, dar! cand invatam si noi sa mai fim cinstiti?
Angajator sau Angajat?

Ori..cand invata un angajat ca nu suntem pe vremea lu' impuscatu' ca postu' NU este garantat! si in functie de posibilitati sa isi ia credite, nu si pe alocatia copilului?
Mii de scuze, dar nu pot sa fiu de acord cu toate lamentarile de aici, avand in vedere ca angajatii nostri fac...acum caut si eu expresii elegante...
Deci nu se poate exprima ceea ce fac!
In paranteza, sunt angajata, nu sunt patron, doar ca am de tras din cauza altora!
Răspuns la discuția desfacere disciplinara CIM
D-lui Tudor Valeriu!

Multumesc foarte mult,

Cu multa stima,
Iudits
Răspuns la discuția demisie prin santaj
Buna seara,

Stimate, nu e un sfat juridic, doar cinstit...
Daca erai cinstit nu se intampla asa ceva?

Tot cu stima...
Iudits
Buna,
Am cautat dar nu am gasit raspuns la intrebarea mea:
- avem un angajat (sef de echipa) care in urma cu un an a luat Avertisment pt. neindeplinirea sarcinilor de servici, acum avem aceleasi abateri, face la fel, nu il intereseaza RI, face cum il taie capul, face aceleasi greseli, fara sa consulte superiorii, care aduc prejudicii Societatii din care face parte...
Rog sa-mi dati sfat ce pot face in acest caz, il dau afara? (pe ce baza, rog lege, doar suntem si noi angajatorii protejati de lege?)
Doresc doar raspunsuri avizate sustinute de legi, nu doar pareri... mai bine sa va abtineti

Multumesc anticipat,
Iudits
Răspuns la discuția BATAIE POITIST RUTIER
Buna seara,
Domnului Zaharia: 112 nu accepta raportare abuz!
Va spun ca Stan Patitu' care am sunat la 112 si mi s-a spus ca ei nu se ocupa de abuzuri savarsite de catre agentii de la rutiera.
Cu stima