avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 576 soluții astăzi
Forum Activitate Mona007

Activitate Mona007

Contract VC, cu plata facuta ntegral la Antecontract, insa locuinta, la receptie, are lucruri de remediat, prrcizate in procesul verbal de receptie. Ce clauza notariala pot sa trec ca sa stau linistita ca se vor executa lucrarile?
Buna ziua. Am achizitionat un ap. acum 2 ani, achitat integral in 2021. La receptie am constant anumite defecte, inclusiv dimensiune loc de parcare. Ce clauza pot sa trec in contractul de VC ca sa fiu acoperita ca si client, in cazul in care nu se repara cele mentionate in Procesul verbal de receptie?
Multumesc!
Buna ziua! De curand am semnat o promisiune de V- C pentru un apartament si dezvoltatorul ma, obliga sa semnez un contract de management.. Ma poate obliga sa semnez acel contrwct impreuna cu contractul de V-C?
ce acte trebuie sa intocmeasca un cetatean Austriac pt a renunta la mostenire in favoarea surorii cetatean Roman?
Cunoaste cineva legislatia juridica din Costa Rica?
Este vorba despre ppsibilitatea de apostilare a unui act intocmit acolo.

Cum se calculeza taxa de timbru?
Casa in care locuiesc, s - a donat printr - un contract de donatie! Exista riscul sa fiu evacuata. Se fac evacuari iarna?
Valabilitatea unei expertize psihiatrice la o persoana care are peste 80 ani? Multumesc