avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 846 soluții astăzi
Forum Activitate ancaman08

Activitate ancaman08

Discuție Fisa post
Buna ziua.Am si eu o intrebare :unde as putea gasi fisa post pt. supraveghetor jocuri de noroc?#-oam mare nevoie asa ca va rog sa ma ajutati:help:va multumesc.
sunt o persoana fizica autorizata la o soc de broker si ma intereseaza care ar fii cea mai convenabila posibilitate de functionare din punct de vedere a scutiirii de impozite si c.a.a.s(formularu 020,P.F.Asau un S.R.L)?
Pe baza unui contract cu o societate de broker si inregistrarii formularului 020, pot face decontarea cheltuielilor si a veniturilor din punct de vedere legal a codului fiscal si in baza carui articol de lege ?



Buna ziua. Ma numesc Anca si sint contabila la un SRL de circa 1 an jumatate.Deci sa incep,firma are 4 angajati din care unul seful doreste sa il dea in somaj.Problema e ca nu a platit darile la stat deloc anul acesta pt. nici unul din ei.Eu pot acum sa platesc doar pt. acel angajat taxele la stat ca sa poata beneficia de somaj?pt. ca ei nu doresc sa plateasca pt. toti.Daca se poate ce ar trebui sa cer de la finante pt. ca sa se vada ca am platit pt. el?pt. ca cei de la finante spun ca nu pot sa-mi dea ceva care sa arate ca sa platit pt. el,pt. ca banii se pun intr-un ct. unic din care se trage intr-un anumit mod banii,si nu se specifica nicaieri cum ca eu am platit pt. acel angajat pt. ca el sa poata beneficia de somaj.Sau e suficienta anexa 14 completata plus dovada cu suma pe care am platit-o si atit?Va rog mult sa-mi raspundeti pt. ca cei de aici nu-mi dau nici un raspuns clar.#-o:Va multumesc.