avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 483 soluții astăzi
Forum Activitate Anca76521

Activitate Anca76521

Am facut o plangere penala prin mail la politie, dar nu am primit confirmare. Cat de mare este sansa, sa ajunga in cos de gunoi? Pot sa o fac si paralel la parchetul de pe langa judecatoria? Nu am facit semnatura electronica, aia este o problema? Ve multumesc.
La antena 3 a fost acuma cineva care a spus ca politia nu se poate face sesizează din oficiu si a spus dece, A inteles cineva ce a spus si dece nu se poate face? A vazut cineva emisiunea?
Nu stie nimeni?

Multumesc si Art. 176 nu conteaza sau pentru ce este facut?
Daca un polizist spune ca se poate parca pe strada chiar si unde nu este marcat parcare si ignoreaza sau nu stie Art. 176, este abuz in serviciu? sau ce pot sa fac?


Multumesc si ce infractiune ar fi? Adica politia locala este obligat sa faca ceva, sau doar daca au chef?

Cu politia locala cum se uita la masina si pleaca fara sa faca nimic. Am si mesage cu ei. Vreau doar sa stiu unde se poate face o plangere sa nu ajunga in „cos de gunoi“.


Da poze.


Nu stie nimeni?

De exemplu o masina parcheaza unde nu are voie, politia locala vine se uita si pleaca fara sa face nimic. Ce se poate face?