avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 113 soluții astăzi
Forum Activitate mikigbg

Activitate mikigbg

A.N. se ocupa cu alte arhivari. Vezi raspunsul lor de pe contul meu!
Gresit. Vezi raspunsul A.N. de pe contul meu!
Am intrebat acolo si iata raspunsul lor: "Va facem cunoscut ca Serviciul Municipiului Bucuresti al Arhivelor Nationale are in pastrare doar documente cu valoare istorico-documentara, care fac parte din Fondul Arhivistic National. Cartile de munca, statele de plata, dosarele de personal sunt documente cu valoare practica si privesc drepturile individuale ale persoanelor fizice. ". In plus mi s-a spus ca Of. Calcul unde am lucrat s-a desfiintat si ei(Arhivele Nationale) nu au fost notificati, citat: "in momentul desfiintarii, potrivit prevederilor art. 41 din Legea Arhivelor Nationale nr. 16/1996, republicata, nu suntem în masura sa va oferim informatii despre actualul detinator al documentelor create de acesta.".
Pe scurt, ei nu stiu pe unde s-ar putea afla cartea mea de munca.
Mi se cere pt completarea formularelor pentru pensie.
Buna ziua, nu mai stiu EXACT ultima adresa de domiciliu pe care am avut-o in Romania, decat numele strazii si sector 3, Bucuresti, fara nr, nr bloc si scara. Cum le-as outea afla? Multumesc anticipat pentru raspuns.
Buna ziua,
Ultimul meu serviciu in Romania a fost la CUPSIC Bucuresti, Of. Calcul in Min. Ind. Chimice, intre 1985-1988 dupa care m-am mutat in Suedia.
Cum as putea sa intru in posesia Cartii de Munca pe care am avut-o in Romania.
Multumesc anticipat pentru raspunsul dvs.