avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1644 soluții astăzi
Forum Activitate catanet

Activitate catanet

De ce in baza contractului de activitate sportiva nu pot lua credit ipotecar si cum ar trebuii sa procedez pentru rezolvarea situatiei? Precizez ca
toate veniturile sunt monitorizate prin Anaf,taxele se retin la sursa.!
Multumesc foarte mult pentru sugestii..!Sper sa reusesc fiindca intodeauna,, mi-am prins urechile,, in birocratie!..Felicitari celor care au reusit in aceste domenii.
Catnet
Buna seara tuturor!

Sunt profesor de matematica si as dori sa imi deschid un cabinet de consultatii la matematica .Nu cunosc modalitatea prin care sa realizez acest obiectiv,de aceea apelez la priceperea stimatilor avocati.Multumesc anticipat!,,Catanet,,
Va multumesc din suflet ca imi sunteti aproape,pe mine ma inhiba toate aceste proceduri uneori de neinteles pentru mine!
Felicitari celor care au studii in aceste domenii..niciodata nu as fi fost in stare sa invat asa ceva!
Cu drag,,,Catanet,,!
Consultatie..!
Dragii mei cei priceputi in ale legilor ,mai am o problema( nu ca pe celelalte le-am rezolvat),unde imi depun cartea de munca astfel incat sa imi achit asiguarile sociale,si daca aveti o idee de suma care trebuie sa o platesc?Nu pot beneficia de somaj din cauza deosebitilor domni care au fost in conducerea scolii la care am lucrat(vezi subiectul dezbatut )
Servici inca nu am gasit fiindca dupa 16 ani in invatamant cu greu ma pot adapta noilor cerinte ale pietei.Va doresc numai bine!
Cu mult drag ,desi nu va cunosc!
Răspuns la discuția .....sa ai incredere in oameni!
Buna seara ,dragii mei!
Indemnata de mesajele dumneavoastra de buna credinta ,am discutat cu conducerea scolii referitor la nedreptatea care mi s-a facut si care sunt intentiile mele ,acelea de a imi cauta dreptatea,dupa multele valuri pe care le-am facut cu siguranta printre cei de acolo am fost sunata....bineinteles ca s-a inceput cu cateva reprosuri nefondate ca apoi sa incerce o negociere...spunandu-mi ca vor sa ma ajute din punct de vedere crestineste( fiindca nimeni nu a vrut sa ma pacaleasca) platind diferentele la somaj pe un an de zile si cam atat ..pentru ca nu au bani!Despre vechimea mea pierduta nici pomeneala..in sfarsit chiar si pentru atat eu sunt multumita ca am reusit macar sa ii nelinistesc...pentru ca e atat de multa nepasare si atat de liniste in sufletele lor!
O sa va tin la curent cu ceea ce au reusit sa indeplineasca din ceea ce au ,,promis,,!
Sa va fie numai bine!
,,Catanet,,
P.S. Daca cineva cunoaste vreun after scool pentru elevi unde as putea colabora si au nevoie de profesor de matematica sunt disponibila si foarte serioasa!
Răspuns la discuția .....sa ai incredere in oameni!
Multumesc tuturor celor care mi-au scris...va pasa si asta e un lucru minunat in vremurile acestea.!
Sa va fie bine!
Răspuns la discuția .....sa ai incredere in oameni!
Va multumesc ca problema mea v-a atras atentia..!
Referitor la plata salariului va spun ca nu am primit niciodata suma de 880.Ditodeauna eu primeam 3 50 fapt care imi era cunoscut ca fiind retributia pe o norma didactica.Stiu ca veti spune ,,cum de ati stat cu acest salariu,,?Este drept ca era foarte mic dar altele au fost considerentele, nu cele salariale,tocmai de aceea durerea mea este mai mare fiindca am fost mintita!Am mers acolo din daruire !
Va doresc numai bine!
Am lucrat ca profesor la o fundatie care detinea o scoala particulara,in urma obligativitatii angajatorului de a da salariul de 880 pentru profesori in 01 2007,am primit ...inscrierea in statele de plata a unei jumatati de norma fara ca noi sa fim instiintati.Am aflat in urma incercarii esuate de a depune dosarul pentru somaj ca defapt de un an jumatate eu am muncit doar cate 11 zile pe saptamana.Vina imi apartine ca nu m-am uitat niciodata in statele de plata sa vad ce semnez..am crezut in oameni..era o fundatie crestina...!Simt o mare dezamagire cand ma gandesc cum mi-au rapit un an de munca.,vechime si contributie la fondul de pensie..!