avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1378 soluții astăzi
Forum Activitate Trumy

Activitate Trumy

Și dacă există o sentință de divorț,cum este posibil sa apar Tatăl copilului ,fara să semnez undeva,fara să fiu de acord sau fără să îmi dau consimțământul ?! Să înțeleg că mama copilului efectiv a dat declarație pe propria răspundere și a prezentat de pe telefon certificat de căsătorie și C.I ? Cu alte cuvinte a făcut un fals în declarație fosta sotie, iar cei care au eliberat certificatul au făcut un abuz în serviciu ,,obligația era să se verifice "
Răspuns la discuția Dilema
Din câte știu eu , dacă nu are fundație și e locul tău,nu are nimeni ce sa iti faca ,dacă e asa cum spui tu ....
Deci,în lipsa mea de acasă mi-a fost daramat garajul ,,din blocuri bca" garaj care se afla pe proprietatea mea,,proprietate privata" la intrare în curtea casei,binenteles ca fundația de cca 50m3 beton a ramas" si in locul cladiri mi-a fost lăsate deșeuri 5 cupe de caterpilar ,, bolovani,bucăți de asfalt etc" care aparțin primariei.am făcut constatare la fata locului prin 112,am depus plangere penala pt violare de domiciliu și distrugere am facut si 2 sesizări la primarie pt deșeurile primariei și pt demolare fara autorizatie ..... au trecut 3 săptămâni și nu sa luat nici o măsură și ma refer la Primarie cum era de așteptat..... intradevar inca sunt în termenul de 30 de zile .Ce mai trebuie sa fac în cazul asta?! Întreb pt ca vreau sa plec o saptamana în concediu și dacă nu o sa mai găsesc nici casa ?
Răspuns la discuția Plangere impotriva primariei
BIU99