avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 942 soluții astăzi
Forum Activitate Cristea Daniel

Activitate Cristea Daniel

Mulțumesc pt. răspuns, poate nu am adresat bine întrebarea, doream sa știu dacă pensia de invaliditate,se adaugă că vechime la pensia limita de virsta..... Mulțumesc....
Buna ziua,asi dori sa știu dacă am intrat in pensie de invaliditate gradul 3, dar nu din campul muncii ,se ia în calcul la limita de virsta,avind 18 ani in campul muncii,si 20 ani pensie invaliditate gradul 3. Mulțumesc.....
Buna ziua... La multi Ani.....Asi dori și eu un răspuns la o întrebare,mulțumesc : am 18 ani in campul muncii,in anul 1997 am intrat în pensie de invaliditate gradul 3,dar nu bine campul muncii,in anul 2017 am intrat în pensie limita de virsta ,raminind tot cu 18 in campul muncii. intrebare,pensia de invaliditate este socotită la limita de virsta..... Mulțumesc.....
Buna ziua și La Multi Ani ! Am o întrebare. Am un stagiu de 18 ani in campul muncii,după revoluție în 1990 am fost dați afară din campul muncii prin primele disponibilizări făcute la acel timp. In anul 1997 am intrat în pensie de boala gradul 3 de invaliditate dar neprovenind din campul muncii,In anul 2017 am ieșit în pensie limita de virsta ,dar tot cu vechimea de 18 ani in campul muncii,asi dori sa știu dacă ani de pensie de boala se consideră vechime adogata in campul muncii .avind in vedere că nu am intrat la pensie de invaliditate din campul muncii ,avind un stagiu de cotizare de 40 ani..... Mulțumesc....
Bună ziua.... A-și avea o întrebare, după 22-23 ani în pensie de invaliditate, în baza legii, la citi ani vechime am dreptul și dacă se adoaga la vechime în cimpul munci.... Mulțumesc....
În 97 cind am ieșit în pensie de invaliditate gradul 3 prin decizia primita la acea data aveam 18 ani lucrați și se pare căci tot atitea am, cu totuși ca bupa ce am ieșit la limita de virsta 2020 am mai lucrat aproape 2 ani, apoi nici indicele de corecție nu mi sa atribuit, ce ar trebui sa fac, deoarece pensia îmi este mica de 1125 lei și nu am bani sa ma judec cu casa de pensii... Mulțumesc...
18 ani și de aceia ma interesează un an de pensie de invaliditate gradul 3 cum este ca lculat la pensie cit se oferă Pen. Un an. Mulțumesc...
Acest lucru vreau sa verific deoarece mi se pare ca nu am toți ani, care ar trebui sai am în plata. Mulțumesc...
Doresc sa știu cit se aplica vechime în perioada 1997 și pina în 2020,cind am trecut în pensie limita de virsta...
40 ani stagiu cotizare.