avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 792 soluții astăzi
Forum Activitate tugovanka

Activitate tugovanka

multumesc
Răspuns la discuția moºtenire
multumesc
realizez venituri din activităţi independente,in speţă foto.până în anul 2007 am avut şi calitatea de salariat la o firmă.din octombrie 2007 am fost şomer,iar în martie 2008 am fost operat.în urma operaţiei am fost pensionat de boală gradul III şi am intrat în programul naţional al bolnavilor de cancer fiind declarat şi persoană cu handicap, grad accentuat.zilele trecute am primit o decizie de impunere din partea Casei judeţene de asigurări de sănătate pentru plata,retroactiv cu 2007,a contribuţiilor la fondul CNAS.din moment ce am avut calitatea de asigurat în toată această perioadă este legală această impunere având ca bază legea nr.95/2006?
Răspuns la discuția moºtenire
mulţumesc
Discuție moºtenire
in urma decesului soţului,soţia ce moşteneşte din masa succesorală,care se compune din un apartament,lichidităţi în diferite bănci şi 5 ha de pământ dobândit prin succesiune.pe titlul de proprietate sunt trei succesori :soţul decedat şi două surori ale acetuia,la rându lor decedate.cei doi nu au avut copii,iar surorile decedate au avut şi sunt în viaţă.mulţumesc
Răspuns la discuția taxe notariale
daca aceste taxe cuprind :impozitul,onorariul notarului si taxa dre timbru este ok.
Răspuns la discuția pfa-persoana cu handicap
după cîte ştiu eu exista o reducere la impozit de 50%