avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 764 soluții astăzi
Forum Activitate Daya

Activitate Daya

Răspuns la discuția recurs incheiere de suspendare
Mulţumesc pt. raspuns, dar cred ca am uitat un lucru esential- suspendarea s-a facut in timpul judecarii recursului. Intrebarea e daca poate fi atacata cu recurs aceasta incheiere . Daca nu , ce ma sfatuiti, eventual sa cer repunerea pe rol?
va rog sa-mi spuneti in cit timp pot face recurs impotriva incheierii de suspendare pe care instanta a pronuntat-o ca urmare a unei cereri de inscriere in fals. multumesc
De precizat faptul ca inca incheierea de suspendare nu este redactata. Poate avea vreo influenta acest fapt?
multumesc pt.raspuns. Vreau sa precizez ca dupa ce instanta s-a pronuntat pe suspendare si sesizarea parchetului am intrat in posesia unor documente care atesta ca pretentia reclamantului vizeaza un bun care nu este al paratului deci paratul cred ca nu are calitate procesuala pasiva.
buna ziua. Va rog sa-mi spuneti daca un dosar civil suspendat pentru defaimarea unui inscris depus la dosar, se poate repune pe rol pentru a se invoca exceptia lipsei calitatii procesuale pasive. multumesc
Răspuns la discuția Contestatie OUG 121/1998
Contestatia consta de fapt intr-o actiune in contencios administrativ? Fiind vorba de decizia comisiei de jurisdictie a imputatiilor, ca organ central, oare nu este competenta Curtea de apel? Precizez ca ma intereseaza si pe mine acest subiect. Multumesc
Buna seara! Am si eu rugamintea sa imi spuneti unde se adreseaza respectiva plângere? Nu mai trebuie indeplinita procedura prealabila?
Buna seara. Am respectuoasa rugaminte sa-mi comunicati daca Decizia Comisiei de Jurisdictie a Imputatiilor din cadrul Ministerului Apararii prin care s-a solutionat o contestatie a unei decizii de imputare, poate fi atacata direct la instanta de contencios administrativ sau mai trebuie indeplinita si procedura prealabila. In acest din urma caz care ar fi demersurile?