avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 624 soluții astăzi
Forum Activitate mihay_mgp

Activitate mihay_mgp

in privinta mostenitorilor nu imi fac griji ca nu sunt , daca ar fi sa imi faca donatie si dupaia el e acuzat de distrugere si este dat in judecata eu voi fi afectat in vrun fel adica sa vina sa imi ia mie casa ? Sau o sa ii puna lui oprire pe venturi ? Va multumec pt raspunsuri
Parinti mei sunt despartiti dar nu si divortati eu locuiesc cu mama intru-un apartament iar tata locuieste cu altcineva de peste 20 ani si ar vrea sa-mi treaca mie pe nume apartamentul , eu sunt unicul lor copil tata acolo unde sta si cu cine sta nu are alti copii . Tata lucreaza pe un TIR si in ultimul timp a tot facut amenzi si acuma a zis ca sa imi treaca mie pe nume ca sa nu mai intampin greutati la primarie cand vreau sa platesc impoziul . Am fost la un notar si mi s-a spus ce tb sa aduc dar contractul de vanzare cumparare costa dublu fata de actul de donatie :(. Da-ti va rog un sfat ce ar fi mai bine sa fac el pune problema ca daca doamne fereste face ceva stricaciuni cu TIR-ul eu pot fi afectat cu actul de donatie? Va multumesc
Răspuns la discuția acuzat de virusi pe telefon
Va multumesc pentru raspunsuri altceva nu am comis eu o cunosc demult da nu m-am mai intalnit cu ea de ceva saptamani , ea stie ca ma ocup de reparat calculatoare si programari dar de virusi nu ma ocup mi-am bulit pc-ul din cauza lor si nu fac asa ceva .Dar ea se lauda ca ar avea pile pe la sectia aia de politie de care apartine si asta mai mult ma ingrijoreaza . Eu voi fi anuntat daca se declanseaza urmarie penala sau ma trezesc direct cu perchiezitia acasa ?
Răspuns la discuția acuzat de virusi pe telefon
ea zice ca ar fi primit mesaj dinala sa adauge prieten nou in lista si dupa ce ia dat accept s-a bulit telu si ma acuza pe mine ca eu am facut un alt id si am adaugato pe ea . Ea zice ca m-a sters din lista iei de mess iar eu am lasato in pace, nu eu sunt cel care a incercat cu alt id vb cu ea . Dar nu ma crede eu acuma nu stiu si ce de la politie cum actioneaza cat de bine se pricep iei la dinastea o crede pe ea ?
Dar nar fi corect sa faca o perchiezitie si sa zica ca nu am licente si sa-mi confiste pc-ul eu nu pot sa faci nimic oare? daca stau sa ma gandesc cate pesoane fizice au pc acasa si au si licenta la ori ce program sau film sau muzica:)
Răspuns la discuția acuzat de virusi pe telefon
multumesc de raspuns dar mai am o intrebare ea zice ca probele sunt mesajele de amenintare ca o dau in judecata , dar exista pozibilitatea sa vina politia la mine acasa sa faca perchiezitie ? ori cum nu va gasi nimic legat de virusi sau etc. Dar ca tot omu am ceva muzica ceva filme , la sistemul de operare nu am licenta:((
Buna seara am tot vorbit pe messenger cu cineva si acuma m-am certat cu acea persoana , mi-a trimis ceva mesaje de amnintare i-am trimis si eu ca o dau un judecata si dupaia ca sa vezi i s-a stricat telefonu . Ea de pe telefon intra pe net si ma acuza pe mine ca i l-am stricat eu printr-un virus dar nu ea devarat eu nici nu ma pricep la asa ceva. Ea vrea acuma sa se dupa la politie sa depuna plangere pt ca , crede ca eu i-am dat virusi . Daca voi primi amenda ce pot sa fac ? Se lauda ca ar avea si ceva pile , eu am inregistrari cu convorbiri . stima :sorry:
Răspuns la discuția moped 49cm
Pai totusi am vazut atitea reclame la televizor cu scutare care nu necesinta permis de conducere nici A nici A1 :O
si eu la fel cele din reclame mai exact Maraguti F12 49cm din cite am auzit tb sa il inscri la primarie si iti da un numar galben , dar eu nu am acte la el sa pot face lucru asta si ca mai trebuie un atestat de legislatie asa ma duc si il iau dar ce se intimpla daca ma opreste politia si nu am acel numar galben vroiam sa stiu care el legea in ce articol ma incadreaza .
Stiu ca conducerea unui autovehihul neinmatriculat e caz penal dar ce am eu e moped tot il legea asta se incadreaza ?:-/
Răspuns la discuția moped 49cm
multumesc pentru raspuns
dar sunt inca nelamurit cum ramine ca nu am actele in regula pentru el si nici numar nu pot sa optin dinala galben din cite aminteles.
Discuție moped 49cm
am cumparat un scuter de 49cm si nu il pot inscrie la primarie sa-mi dea numar pentru ca nu am toate actele al el am numai contractul de vinzare cumparare din Italia . Spuneti-mi si mie var rog ce poate sa-mi faca politia in cel mai rau caz daca ma opreste cu el poate sa zica ca e mai mai mare de 49 ? Eu am permis de conducere categoria B oare imi care si atestat pentru legislatie ?
acu ceva timp am vindut o Dacie vechie am facut contract de vinzare cumparare la notar , dupa un timp am aflat ca cel carui i-am vinduto e un recidivist daca el comite o ifractiune cu masina ce pot eu sa fac sa nu fiu tras la raspundere . De exemplu presupun ca face ceva si abandoneaza masina . Din pacate m-am inteles cu el sa nu radiez anu asta masina #-o
Va rog sa ma ajutati cu un sfat sa stau linistit