Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... am vindut o masina cui nu trebuia
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

am vindut o masina cui nu trebuia

acu ceva timp am vindut o Dacie vechie am facut contract de vinzare cumparare la notar , dupa un timp am aflat ca cel carui i-am vinduto e un recidivist daca el comite o ifractiune cu masina ce pot eu sa fac sa nu fiu tras la raspundere . De exemplu presupun ca face ceva si abandoneaza masina . Din pacate m-am inteles cu el sa nu radiez anu asta masina #-o
Va rog sa ma ajutati cu un sfat sa stau linistit
Daca aveti acel contract de vanzare-cumparare la notar, puteti oricand face dovada ca acel vehicul nu mai este in posesia dvs, o alta persoana il conduce in mod constant astfel incat nu vad de ce sa raspundeti. Nu e mai putin adevarat ca, in cazul savarsirii oricarei infractiuni pe drumurile publice si nu numai, veti fi contactat , intrucat in toate evidentele masina figureaza pe numele dvs.