avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Activitate trompy

Activitate trompy

Buna seara!
Va rog sa ma ajutati in aceasta problema!!
Detin un teren de casa in orasul techirghiol -Constanta,acesta are suprafata de 400M2 dar este pe extravilan,intravilanul orasului este la circa 25 de metri de terenul meu
Am facut testul geo,cadastru ,intabulare,am si proiectul la casa terminat
Am fost la primarie cu toate acestea si nu imi dau voie sa ma apuc de constructie pe acest teren.
Mi-au zis sa fac un plan urbanistic zonal.
Mai exista si alte portite...ca nu vreau sa cheltui atatia bani cu P.U.Z-ul asta:)
Astept sfaturi de la dumneavoastra.
Va multumesc!
Buna seara!
La sfarsitul saptamanii vreau sa plec in Italia sa imi cumpar o masina.O cumpar de la unicul proprietar si va rog sa imi spuneti ce acte trebuie sa fac eu in italia sa pot iesi cu masina din italia si sa ajung legal in romania ca sa o pot inmatricula pe numele meu.
Vreau sa vin cu ea pe roti nu pe trailer sau cu procura....
Va multumesc
Răspuns la discuția impartire mostenire
UNDE SE ELIBEREAZA ACEST CERTIFICAT DE MOSTENITOR?
Buna seara ! Am nevoie de ajutorul Dumneavoastra
In urma cu 10 ani bunicii din partea mamei au decedat,acestia detineau cateva hectare de pamant .Mostenitori devin copii acestora.Succesiunea nu sa facut dupa moartea batranilor,dupa 3ani mama mea a decedat,iar acum cand vrem sa facem impartirea unul din fratii mamei mele nu este de acord cu asta dar celelalte 2 surori ale mamei mele sunt de acord.
Cum trebuie sa procedam in cazul acesta ,ce trebuie facut ca sa putem facem impartirea pe fiecare mostenitor chiar daca unul nu este deacord.
Va Multumesc anticipat!
Răspuns la discuția contract de vanzare cumparare
Va Multumesc!!!
Anul trecut am achizitionat un teren,in urma cu o saptamana ma uitam pe contract si am realizat ca este o gresala de tipar la numele vanzatorului in loc sa scrie LUCICA este trecut LUCIA ,dar pe cadastru scrie LUCICA.
Dar atunci cand am semnat actele ea nu sa prezentat din motive de sanatate dar a fost imputernicit nepotul dansei.
Pot avea probleme cu actul de proprietate din cauza greselii?
Ce ma sfatuiti sa fac?