Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... vreau sa cumpar o masina din italia
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

vreau sa cumpar o masina din italia

Buna seara!
La sfarsitul saptamanii vreau sa plec in Italia sa imi cumpar o masina.O cumpar de la unicul proprietar si va rog sa imi spuneti ce acte trebuie sa fac eu in italia sa pot iesi cu masina din italia si sa ajung legal in romania ca sa o pot inmatricula pe numele meu.
Vreau sa vin cu ea pe roti nu pe trailer sau cu procura....
Va multumesc
incheiati contractul de vanzare cumparare, o inmatriculati temporar in Italia (o saptamana, doua, o luna sau cat considerati dumneavoastra, iar dupa ce ajungeti in tara o inmatriculati in Romania.