avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 923 soluții astăzi
Forum Activitate lcojocaru

Activitate lcojocaru

Buna ziua,
angajatorul meu mi-a promis contract nedeterminat dupa o perioada de 3 luni insa si pentru a4a luna de lucru am primit tot act aditional pt o luna.
Este legal? HR spune ca s-a ridicat restrictia de maxim 3 contracte pe perioada determinata.
De asemenea as vrea sa stiu de ce drepturi nu benefieciez, in comparatie cu un contract pe perioada nedeterminata
La un astfel de contract pe perioada determinata de o luna, mai exista si preaviz sau se incheie cu data incheierii contractului.
Multumesc
Buna ziua,

In acest moment locuiesc impreuna cu sotul si fiul nostru de 3 anisori in Viena.
Viata noastra de cuplu a fost foarte grav afectata de violenta fizica si verbala atat asupra mea cat si a celui mic. Noi lucram aici dar avem buletine de Bucuresti. As dori sa stiu daca pot divorta si aici sau trebuie sa venim in Bucuresti pt asta.

Multumesc
Buna seara,
As dori sa stiu daca pot beneficia de indemnizatie in cazul urmator:
-am terminat facultatea in 2010
-in februarie 2012 am nascut
-in iulie 2012 mi-am dat examenul de licenta devenind astfel absolventa.
Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
Răspuns la discuția Decontare CASMB
Am inteles, va multumesc frumos pentru ajutor si pentru raspunsul prompt.
Discuție Decontare CASMB
Buna ziua,
Sunt insarcinata si de curand am ramas fara servici, lucreaza numai sotul meu acum. Am foarte multe analize de facut in sarcina si intrebarea mea este daca le pot face pe asigurarea sotului.
Va multumesc anticipat.
Buna ziua,
Sunt angajata pe perioada nedeterminata, insa cu perioada de proba 90 de zile, am anuntat angajatorul in scris asupra starii mele si doresc sa stiu daca ma pot concedia la data expirarii perioadei de proba.
Multumesc anticipat.