avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 877 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters85287

Activitate ContSters85287

Răspuns la discuția al 2 lea dosar.....
pai...in 2 luni nu ar fi trbut sa primesc o instiintare ca nu mai am dreptul de a circula?
Răspuns la discuția al 2 lea dosar.....
eu stiam ca nu am voie sa conduc dar....treaba cu ar fi trbuit sa stiu......ar fi trebuit si ea la randul ei comunicat ade catre politie in scris nu?>nu am cum contesta acest al 2 lea dosar pe acest motiv???
buna ziua....in urma cu 2 luni mi sa intocmit un dosar penal pentru alcoolemie,.in acea data nu mi sa intocmit nici un proces verbal si nu miau fost inmat nici un document care sa mi interzica sa conduc.permisul de conducere nu il aveam la mine...deci mia fost suspendat doar in calculator.in urma cu 4 zile am fost oprit de politie,am inmanat agentului buletin,permis ,talon,...dar in urma verificarilor mi sa mai intocmit un dosar penal pentru conducere cu permis suspendat.
va rog ajutatima cu un sfat.....pentru primul dosar am cerut recalculare ca eram l alimita adica am avut 0,95 la rima proba in sange si 0,80 la a2....dar ce reolvare am pentru al 2 lea dosar?idaca sunt chemat la politie pana la solutionarea primului..intru la concurs de fapte?cum ar trebui sa actionez?...multumesc si astept raspunsurile dumneavoastra..
Răspuns la discuția buna ziua si autor va rog....
sarutmana si va multumesc....stiu demersurile in mare dar......la iml am declarat ca nu mancasem decat in timp ce am consumat alcool(o salata )si ca am baut 150-200 de ml wiski in intervalul 4-4.50...iar eu a fost oprit la ora 5.05....
Răspuns la discuția cat mostenesc..25 sau 75%?
va multumesc ...am inteles....
Răspuns la discuția cat mostenesc..25 sau 75%?
Otilia Elena Turcu a scris:

un inteleg de ce mai aveti neclaritati cu privire la cotele mostenite atat timp cat aveti deja un certificat de mostenitor? la rubrica mostenitori fiecare din dvs are trecuta si cota in care vin la mostenire. Aceasta cota se aplica la masa succesorala. Dcaa in masa este trecut 1/2 din imobil atunci aplicati cotele de 1/4 si 3/4 la 1/2. In acest caz se face mentiune in certificat ca cealalta jumatate se cuvine sotului suprav ca parte din comunitatea de bunuri. Daca e trecut intregul apartament atunci cotele de 1/4 si 3/4 sunt aplicate la intreg.
in anul 1991 tatal meu a murit.am un act de mostenitor care zice ca sunr si mama mea mostenitor al apartamentului in care locuim.cat revine fiecaruia??cine ia 1/4 si cine ia 3/4??multumesc....
stie cineva vreo poveste buna care sa contina reteta cu alcoolul ingerat sa mi foloseasca la recalcularea alcoolemiei?la sange mia iesit 0,95 si 0,80 la a 2....tre sa declar ceva si sa cer recalcularea...dar nu stiu ce sa scriu.....multumesc
Discuție ajutor....
stie cineva cam ce ar trebui declarat la politie inainte de a cere recalcularea??ce am manca...ce am baut.....intre ce ore.....este foarte importanta declarai amea care o dau ca pe baza ei se face recalcularea....si daca o dau gresit ma invinuesc singur...multumesc....
alcootest 0,46 aer expirat,ora 5.21,sange prima proba 0,95 ora 6,15, a 2 a proba 0,80. nu am declarat nimik inca....l aiml am spus ca am mancat o salata si am baut cca 200 wiski cu enrgizant in intervalul 4-5 si la 5,o5 oprit...multumesc si stept urgent formula magica caci mi sa umplut cutia postala de citatii....si tre sa le spun o poveste domnilor politist
oare daca atasez la dosar o adeverinta medicala precum ca ...maduceam sau ma intorceam de la spital de unde un apropiat patise ceva.....si eu a trebuit sa conduc....pentru al ajuta...oare pot sa o trec la forta majora??