avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 951 soluții astăzi
Forum Activitate claust

Activitate claust

Discuție alcool la volan
anul trecut pe data de 21 Aprilie an fost depistat cu o alcoolemie in sange de 1,36 la prima iar la a doua proba cu 1.16,drept urmare pe data de 16 septembrie am primit pedeapsa de 4 luni inchisosre cu suspendare si 2 ani de rebilitare,din 28 Septenbrie mi-a fost anulat permisul si intrebarea mea ar fi;Cand pot sustine examenul pentru obtinerea permisului din nou,vas ruga o data mai exacta,va rog #-o#-o#-o#-o#-o
Răspuns la discuția arestare
Au trecut 3 zile si nu au vrut sa-l duca sai faca expertiza medicala,azi ne-a sunat ca are dreptul sa sune 1 min.si a zis ca nu lau dus,noi avem cerere depusa si la IPJ si la curtea de apel de Miercuri,poate il duc dupa cei trec vanataile si ranile sa nu mai putem dovedi nimic,posibil sa fie pe o mana cu agenti care lau batut?????X-(X-(X-(X-(X-(X-(X-(X-(X-(X-(
Răspuns la discuția arestare
In barul unde la arestat si pana la masina avem martori,el zice ca si pana in au ajuns la post lau lovit in masina si acolo si pana la IPJ la arest au dat incontinu in el si sunt can 75 de km pana la IPJ la arestX-(X-(X-(X-(X-(
Discuție arestare
am un prieten care a fost arestat si in momentul arestari a fost batut,nu sa opus arestari,ce este de facut,poate sa actioneze in judecata pe agentii de politie si cum,va rog sa-mi spunetiX-( X-(X-(
Răspuns la discuția alcool la volan
Multumesc mult.:sorry:#-o:sorry::sorry:
Răspuns la discuția alcool la volan
Multumesc,oare mai repede nu sar putea?#-o#-o#-o
Răspuns la discuția alcool la volan
Multumesc,dar as mai vrea sa stiu dupa cata vreme pot sa dat iar dupa permis?#-o
Discuție alcool la volan
am primit o sanctiune de 4 luni inchisoare cu suspendare si 2 ani de reabilitare,ce as mai putea face ,am avut 1,36 la prima proba si 1,16 la a doua as vrea sa stiu daca mai pot face ceva?#-o
am avut 1,36 la prima proba biologica si la a doua 1,24 la ce sa ma astept stie cineva daca as putea ramane cu permisul,numai suspendat nu anullat?