avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 554 soluții astăzi
Forum Activitate grup d

Activitate grup d

In 2007 eram distribuitorul unei firme si in martie SINGURUL agent al meu a plecat la firma furnizoare asa ca am ramas fara activitate deoarece nu am mai putut vinde pe piata deoarece firma producatoare a venit cu preturi de damping si tot oadata nu mai aveam marfa ca nu am mai fost aprovizionat si nici clienti nu am mai avut. Atunci am ramas cu o datorie catre furnizor pe care am vrut s-o sting la schimb cu niste ambalaje ,care a fost refuzata de acesta.Acum am fost dat in judecata de catre acesta sa platesc datoria.In prealabil nu am fost notificat. CE MA SFATUITI ,cum pot sa scap de aceasta plata daca pot binenteles, toate facturile erau semnate de catre agentul meu dar nu erau stampilate agent care a si plecat la furnizor. Pot sa nu recunosc ultima factura dar ea a fost introdusa in contabilitate. Mai mult am dat 1000 lei si nu am primit chitanta pt. ei.

Buna ziua, nu sunt de specialitate si nu inteleg ce inseamna amenzile date pana in 24 aprilie raman in viguare pt radare fixe care sunt acum anulate,inseamna procesele verbale incheiate pana in data de 24 aprilie sau si procesele verbale incheiate dupa data de 24 aprilie dar care se refera la o depasire de viteza pe 10aprilie de ex.Procesul verbal nu l-am primit pana acum decat confirmarea soferului care a condus autoturismul.Procesul verbal se v-a incheia cu data de 10 aprilie sau cu data cand se v-a intocmii.
va multumesc
Buna ziua , puteti sa-mi comunicati prin ce lege se scot radarele fixe sau care este modalitatea de contestare a unui PV de depasirea vitezei legale surprins de un radar fix la Savarsin jud.Arad.Problema este ca am avut mai mult de 50km la ora peste viteza legala.Nu am primit inca procesul verbal am transmis decat datele cine a condus masina,ce sa fac sa nu primesc procesul verbal de la postas sau ce ma invatati,sa-l primesc si sa-l contest.
va multumesc
Răspuns la discuția nesatulii cu radare fixe
multumesc mult e tare
Am fost prins de radar fix la Savarsin Jud Arad si cand m-am dus si cand m-am intors.Am primit o hartie sa comunic cine a condus masina si nu stiu ce sa fac, spune ca daca nu raspund ma sanctioneaza cu 20 de puncte .Este legal cu radarele astea fixe ca am inteles ca nu prea ar fii ale Politiei . Se poate face ceva vreo contestatie?VA MULTUMESC.