avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1094 soluții astăzi
Forum Activitate majagna

Activitate majagna

Discuție intrebare
sunt diagnosticat cu scleroza multipla, sunt pensionat grad 2 de boala, unde as putea o lista cu bolile si stadiu lor pentru a sti daca pot fi incadrat definitiv si nu revizuibil tinand cont ca este o boala incurabila >intreb fiindca as dori sa fac contestatie anul acesta ca deja ma poarta de 10 ani pe la comisii si totul se plateste acum { referate , drumul pe la doctori...etc} eu am o pensie de 352 ron sinu imi mai ajunge de alte cheltuieli > Va multumesc
Discuție divort
buna ziua, am divortat anul asta in luna mai pe 3 mai mai exact am avut ultimul termen, dupa sentinta la 2 saptamani cand am primit-o acasa am vazut ca numele la care trebuia sa revin era gresit, am fost la avocata si apoi la grefier care sia recunoscut greseala, am primit a doua comunicare cu indtreptarea greseli dupa iar 2 saptamani, acum nu mai stiu {am vorbit cu avocata dar ea a spus ca si-a terminat treaba pentru care a fost platita} termenul de recurs de 30 de zile dupa care data se face dupa prima care a fost in 15 mai, sau a doua care a fost pe 30 mai , cand am fost pe 18 mai sa-mi parafez sentinta mi sa mai spus ca nu a fost gasit acasa fostul sot si trebuie iar sa dau anunt la ziar , acum intreb nu putea sa-mi spuna prima data cand am vorbit cu grefiera ca trebuie sa dau anunt la ziar? si unde as putea reclama grefiera pentru ca vorbeste foarte urat , inafara de presedinte de instanta ca...totusi traim in romania
buna ziua, as dori si eu sa stiu ce cantitate de ajutoare alimentare ue beneficiez tinand cont ca sunt pensionat pe caz de boala pensia mea fiind de 364 ron , si sunt si persoana cu handicap accentuat , nu vreau sa fiu nesimtit dar m-am saturat vazand pe cei ce impart ajutoare plecand cu portbagajele pline mereu , am destule cunostinte sarace si prefer sa le dau eu binenteles daca este surplus privind cantitatea ce imi este oferita drept ajutor. va multumesc
Răspuns la discuția intrebare
sunt in litigiu cu ei nu cred ca pot avea vreun ajutor din partea lor[litigiu cu primaria]
Discuție intrebare
Buna ziua,am si eu o problema; primaria construeste blocuri langa proprietatea mea si as dori sa stiu care trebuie sa fie distanta intre casa mea care este compusa din parter etaj si mansarda si blocurile care se construesc
Discuție intrebare
ce sanse as avea sa castig in instanta pensionarea definitiva pe caz de invaliditate [sufar de o boala neurologica incurabila ,scleroza multipla] tinand cont de legea 19/2000 art 62 alin7
Discuție intrebare
buna ziua, sunt pensionat de 5 ani pe caz de boala gradul 2 si de handicap grad accentuat sufar de o boala neurologica incurabila si as dori sa stiu daca pot sa fiu pensionat definitiv pa caz de boala[ de moment sunt revizuibil la 1 an] am 39 ani si mi se spune mereu cand ma duc la revizuire ca sunt prea tanar.Daca boala este incurabila{scleroza multipla} de ce ma cheama mereu la revizuire si din an in an se cere mai multe referate medicale si toate costa si am pensia mica si nu imi permit prea multe cheltuieli {comisia este in alt oras la fel si doctorii la care trebuie sa merg]va multumesc.