avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 151 soluții astăzi
Forum Activitate anamaria25

Activitate anamaria25

Buna ziua.
Spuneti-mi va rog daca Judecatoria a dat prima sentinta "Achitare" si Curtea de Apel "vinovat", se poate face ceva acum cu noul Cod? Exista vreo cale de atac a sentintei de la Curtea de Apel?
Buna ziua
Familia mea are un dosar depus la fondul proprietatea din 2001.
Puteti sa imi spuneti si mie daca trebuie sa asteptam sa ne vina un raspuns sau sa nu mai asteptam nimic.
Va multumesc.
buna ziua
da exact la acordarea creditelor ma refeream pt munca prestata
auzisem ca s-ar fi marit castigul acordat pt munca prestata
va multumesc
Buna seara
Am auzit ca s-ar fi actualizat in 2013 legea 275 privind executarea pedepselor.
As vrea sa aflu mai multe detali, daca stie cineva.
Va multumesc.
Am ajuns in octombrie 2012, stie cineva daca codul penal va mai intra in vigoare intr-o zi?
poate anul acesta?
In urma unor acuzatii de lipsire de libertate si viol, din lipsa de probe si alte declaratii ale martorilor, Judecatoria Pitesti, a dat ca sentinata, "achitarea" dupa un proces care a durat aproape un an. Iar la Curtea de Apel Pitesti, unde a fost judecat intr-o singura sedinta, s-a dat "condamnare" si 7 ani sentinta. Va rugam, dati-ne o solutie. Ce putem face?
Am un srl si as vrea sa fac si acte auto. Nu stiu ce autorizatii mi-ar trebui. Ma poate ajuta cineva?
Buna ziua. Eu beneficiez in prezent de indemnizatie in valoare de 1000 lei, baiatul meu are 1 an si doua luni, as vrea sa stiu, daca ma intorc la servici, mi se mai acorda 300 lei, 100 stimulent si 200 alocatie, sau s-a modificat ceva?
Am auzit de 30% din indemnizatie si as vrea sa stiu. Va multumesc.