avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 852 soluții astăzi
Forum Activitate el_koko_08

Activitate el_koko_08

ce taxe si impozite trebuie sa platesc pt un bar care vinde la pahar si are si o masa de ping pong?imi trebuiesc 2 case de marcat?de cate coduri caen am nevoie?procedez bn dak fac srl neplatitor de tva?spatiul barului il inchiriez de la cooperatie,fost bufet,nu a mai functionat de mai bn de 10 ani!astept sfaturi si sugestii!!!!multumesc frumos...
stau la tara si vreau sa inchiriez bufetul(care apartine cooperatiei)si sa deschid un bar!vreau sa vand bauturi alcoolice la pahar,bere si sa aduc o masa de ping pong!din cate am inteles(de pe net)trebuie sa imi fac un srl neplatitor de tva!care este nelamurirea mea,amenajarile,wc-ul,alarma trebuie sa le asigur eu sau cooperatia?ce taxe trebuie sa platesc?imi trebuie aprobare si de la primarie?stare localului e cam jalnica!are cam 100m2!cam cat ar trebuii sa platesc maxim kiria?
ce taxe si impozite trebuie sa platesc pt un bar care vinde la pahar si are si o masa de ping pong?imi trebuiesc 2 case de marcat?de cate coduri caen am nevoie?procedez bn dak fac srl neplatitor de tva?spatiul barului il inchiriez de la cooperatie,fost bufet,nu a mai functionat de mai bn de 10 ani!astept sfaturi si sugestii!!!!multumesc frumos...
cam acum un an in timp ce eram cu mai multi prieteni,stateam cu fundul p masina unui prieten(rezemat)si ma jucam cu emblema de la masina(emblema de mercedes,o vechitura din 87 care la costat 800 de euro acum 5-6 ani)si dintro data am ramas cu ea in mana.....am hotarat sa ii cumpar alta dar nu am gasit,si timp de un an nu sa mai discutat de asta....numai k pe 25 am primit o citatie de la politie,si stiu sigur k asta e problema pt k el mia aduso...(are voie politia sa ii dea lui citatia sa mio dea mie?)mai pe scurt:
1).ce pot sa patesc ?
2)se incadreaza la distrugere de bunuri?ce inseamna asta?
3)dak ii cumpar emblema se mai intampla ceva?
4)are politia dreptul sa dea citatia lui sa o aduca el?dak nu ajungea la mn ma trezeam cu amenda intre100 si 500 lei ,pt neprezentare...
eu am 24de ani,ea 17 ani si 10luni!parintii ei nu accepta deloc relatia noastra,ba chiar ma ameninta ca ma da in judecata,pe ea o bate de fiecare data cand aude k ne-am intalnit!problema este ca ea a plecat de acasa(a4a oara),si am luat-o la mine,ea nu vrea sa se mai duca acasa sub nici o forma!avem ganduri serioase,adica in sept2009vrem sa ne cununam,ea devine majora p 17aug2009!pot ai ei sa o ia de la mine,dak ea nu mai vrea sa plece?cu politia sau nu!parintii ei au relatii la politie si la primarie,taicasu e consilier,si are influenta acolo!!!am foarte multe de zis dar sa o luam usor...deocamdata va rog sa imi raspundeti la intrebarile:pot sa o ia de la mine daca ea nu vrea si eu si parintii mei suntem de acord sa ramana la noi?poate sa ma bage la corupere de minori pentru asta?