avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 866 soluții astăzi
Forum Activitate dariana_roro

Activitate dariana_roro

BUNA ZIUA SOTUL MI-A DECEDAT DE CURAND SOCRII NU VB CU MINE LA FATA NU VIN COPILUL ARE 1AN SI DE CURAND MA AMENTA CA MI-L IA CA AU VB EI CU UN JUDECATOR
AS VREA SA STIU DACA AU VRUN DREPT LA EA SI CE POT FACE EU
dar de unde primeste acele salare de la firma la care era angajat?
sau de la stat
eu nu conduceam Ei se intorcxeau de la munca dar a murit si soferul
A venit la noi o firma care ni-au spus ca asigurarea in judecata dar eu nu am vrut sa semnez pana cand nu e gata ancheta si ei au fost la socrii si acestia au semnat
eu o semnez atunci cand e gata ancheta si sunt sigura ca nu fac rau la nimeni nici la rudele soferului si nici patronulu
Răspuns la discuția ajutor deces
Daca sotul a murit angajat fiin am dovada cheltuielilor de imormantare ce sa fac undev sa ma duc am fost la Casa de pensii si mi-au zis ca se da numai pensionarilor ajutorul de inmormantare
ma scuzati ca intru si eu dar am si eu o intrebare
Sotul meu a decedat in urma unui aciident de masina ancheta inca nu s-a terminat socrii mei nu mai vb cu mine avem o fetita de 1 an masina a derapat si a intrat pe contra sens sotul se afla in dreapta
Pot socrii sa semneze pt daune daca ei nu au participat la inmormantare cu bani sau la pomeni eu am toate chitantele pastrate
Daca semneaza ei primii eu mai pot semna tin sa mentioanez ca nu vin la fetita deloc si de cand i-au contactat o firma de recuperatori vor sa imi iau fata cred ca le-a spus ca iau bani mai multi