avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 570 soluții astăzi
Forum Activitate ionescu_paula

Activitate ionescu_paula

Va multumesc foarte mult pentru raspunsurile Dvs.

Pe site-ul ANAF, intamplator, cautand alta firma, am scris si CUI-ul acestei societati; la ultima rubrica, la observatii scrie "s-a inceput procedura de executare silita". Deci, se vor putea achita???

DA, clar, asociatul unic al societatii doreste sa achite, in cel mai scurt timp, toate obligatiile.
Dar, dupa ce se vor plati, ce trebuie facut? unde trebuie mers???
Voi putea sa platesc suma pe care mi-o va spune d-nele de la Anaf, la casierie sau trebuie sa procedez altfel?
Buna ziua,
Spuneti-mi va rog, ce anume trebuie facut pentru a opri procedura de executare silita a unei societati, pentru obligatii restante (2000 lei +restante). Mentionez ca firma nu este a mea, eu doar am avut de-a face cu aceasta firma acum vreo 6ani si asociatul unic imi este amic si e plecat din tara. Am o procura generala pe care am folosit-o in trecut si e pe termen neliminitat. Am vazut intamplator, cautand altceva, pe site-ul ANAF, situatia acestei firme.
Daca ma duc sa ii platesc cuma necesara, ce mai trebuie facut sau mai bine zis, spuneti-mi ca unui analfabet, primele litere ale alfabetului. Va rog mult, mult de tot.

Va rog mult sa ma ajutati si de data aceasta!!! Va multumesc
mai exact: 21 ani grupa I si 5 ani si 7 luni conditii speciale. Deci, la ce varsta ar putea iesi la pensie, angajata in aug. 1979???
sunt 27 de ani cu grupa 1 de munca, 100% cotizati
La ce varsta poate iesi o femeie nascuta in 17 nov, 1962 si care are ca stagiu de cotizare 27 ani???
contractual a incetat in martie 2012.
Deci, sa inteleg ca in momentul in care nu voi mai primi indemnizatie, nu voi mai avea niciun venit. Nu am de ales pentru ca nu am cu cine sa-mi las copilul de aproape 2 ani, pt ca nu a inceput sa vorbeasca si in orasul unde ocuiesc nu este cresa, ci doar gradinite. :((((
Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu indrumarile Dvs. As dori sa stiu ce acte imi sunt necesare pt depunerea dosarului de somaj, avand in vedere ca mai am un pic si se incheie concediu de 2 ani, pentru cresterea copilului.
Anterior concediului, am lucrat intr-o companie dar am avut contract de munca pe perioada determinata si termenul de incheiere al contractului a fost la 6 luni dupa ce am nascut. Initial, am crezut ca fiind contractul suspendat, ma voi intoarce pt cateva luni la serviciu (cele 6 ramase) si apoi poate reuseam, prin forte proprii si munca asidua, sa-mi reinnoiasca contractul.
Va rog sa ma ajutati pt ca nu am timpul necesar si nu pot pleca cu copilul mic dupa mine. Multumesc anticipat
Buna ziua,
In urma unei sentinte civile, s-a stabilit ca trebuie sa platesc catre o persoana implicat in proces, o suma de bani (SULTA). Problema pe care o am e aceea ca aceasta persoana a decedat, iar mostenitorii lui nu au bani sa faca succesiunea. Va intreb daca exista o solutie la notariat sau la un executor judecatoresc pentru a plati totusi aceasta suma si a putea face actele pe mai departe - cadastru si intabulare FARA SARCINI). Multumesc si astept cu mare interes raspunsurile Dvs.
va multumesc si astept cu mare interes raspunsul Dvs.