avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 883 soluții astăzi
Forum Activitate andrei_emil

Activitate andrei_emil

Multumesc frumos pt raspunsuri.
La 112 nu sun, deoarece nu reprezinta o urgenta, s-ar putea sa-mi iau eu amenda. Iar cu sectia de politie nu rezolvi mare lucru.
Se pare ca romanul stie numai de frica bataii, insa nu sunt adeptul acestei modalitati.
Buna ziua,

As dori sa imi ofer locuinta spre inchiriere.
Intrebarile mele ar fi cum as putea sa ma protejez de eventualele probleme cu chiriasii?
Voi face un contract la finante, probabil pe o suma minima (sa zicem 50 euro). Chiriasul poate spune la un moment dat ca imi da suma trecuta in contract (adica cei 50 euro) si nimic mai mult?
Cum il pot da afara in eventualitatea unui comportament dubios? (neplata chirie sau intretinere, deranj vecini etc)
Multumesc pentru raspuns.
Care este calea oficiala pentru sesizarea presedintelui de bloc?
Buna ziua,

As dori sa stiu daca pot face o sesizare oficiala catre administratorul scarii sau presedintele blocului, in care sa-i aduc la cunostina faptul ca sunt deranjat de vecinii de deasupra in mod repetat, tarziu in noapte.
Echipajul de la sectie m-a intrebat daca administratorul stie, insa eu am replicat ca nu il intereseaza. Eu as vrea sa fac ceva oficial, sa nu mai spuna ca nu stie nimic de sesizarile mele.

Cum as putea proceda?
Va multumesc mult pentru raspunsuri.
Buna ziua,

As dori sa stiu daca exista in legislatia muncii mentiunea cu privire la lumina naturala dintr-un birou. Acum sunt intr-o incapere ce nu are nicio fereastra. Este normal asa ceva?
Răspuns la discuția Executor Bancar
Buna ziua,

Am si eu aceeasi problema. S-a mai intamplat ceva cu actiunea de executare silita?
Buna ziua,

Trec prin acelasi lucru acum si am de plata 6000 RON, in situatia in care stiam ca am platit toate ratele.

Ce se poate face? De unde sa scot eu acum 1500 de euro numai pe dobanzi sau penalizari? :(
Răspuns la discuția card euroline
Buna ziua,

Ma confrunt si eu cu o problema asemanatoare.

Cum ati rezolvat pana la urma?
Domnule Tudor,

Reiau intrebarile pentru ca nu sunt lamurit.


Daca are cineva amabilitatea sa-mi raspunda astfel incat sa stiu si eu exact cum se procedeaza, ii multumesc anticipat.