avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 552 soluții astăzi
Forum Activitate janina drula

Activitate janina drula

care este procedura de transfer l a cerere a unui functionar public cu functie de conducere -secretar primarie
buna ziua.
care este cadrul legal in care un angajat personal contractual primarie poate promova de la debut la urmatorul grad.
ex.bibliotecar debutant studii medii la bibliotecar treapta II studii medii.multumesc.
Răspuns la discuția actiune in constatare?
multumesc.sa inteleg ca se merge pe actiune in revendicare .problema este ca sunt mai multe institutii pe diferenta aceea de teren.nu cumva proprietarul terenului trebuia sa ceara pe Lg 10 si nu a cerut sa i se respinga actiunea?
bunza ziua.
in anul 1960 o familie a cumparat cu act notarial o suprafatade teren de 1500 mp act care se pare ca a fost inregistrat la primarie doar pentru 1200 mp, pe diferenta pe timpul comunismului au fost construite institutii publice. ce demersuri poate sa faca aceasta familie sa recastige diferenta de la 1200 la 1500 mp .multumesc.
buna ziua
am o speta si nu stiu cum sa o rezolv
x a nascut in italia o fetita care nu este rezultata din casatorie ci din concubinaj
autoritatile italiene in certificatul de nastere al fetitei au trecut la rubrica ,, tata''concubinul lui x care este tatal biologic al fetitei.si a si recunoscut fetita
x este in continuare casatorita cu sotul ei.
Problema este eu ca primarie trebuie sa ii transcriu certificatul de nastere al fetitei si nu stiu cum sa procedeza deoarece x este casatorita in continuare cu sotul ei ma impiedica in vreun fel acest certificat de casatorie al lui x ?
eu am promovat personal contractual si functionari publici in luna lui octombrie si luna aceasta
iti pot trimite pe e-mail toata documentatia
nu cunosc adresa ta de e-mail
scrie-mi pe janina.drula@yahoo.com
Discuție rectificare TDP
buna seara
am constatat ca in tdp -ul parintilor a fost trecut eronat o suprafata de teren
am discutat cu primarul si este de acord sa ma ajute in instanta
va rog sa ma ajutati cu un model actiune rectificare titlu de proprietate actiune care sa vina din partea primarului
multumesc
am fost ales viceprimar si inainte eram angajatul unei firme de cablu privat pe functia de casier cu jumatate de norma
vreau sa stiu daca functia de viceprimar este incompatibila cu cea de casier ?
x a cumparat teren de la o anumita persoana inbaza unei chitante de mana
primaria nu vrea sa il inregistreze in baza de date de impozite si taxe ca platitor de impozit deoarece nu este proprietar al acestui teren ci are doar drept de folosinta asupra acestuia
care este cadrul legal care reglementeaza aceasta situatie ?
multumesc
chitanta de mana prin care s-a cumparat un teren s-a inregistrat in registrul agricol al cumparatorului la pozitia sa de rol insa acesta poate fi inscris in baza de date la taxe si impozite ca sa plateasca impozit pe aceasta suprafata desi are numai drept de folosinta ?
multumesc