avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1013 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters94625

Activitate ContSters94625

..nu a semnat niciun act,nici nu a facut o cerere ca sa ramana cu pensia de urmas.pensia de urmas era de 400 de lei iar cea proprie era de 300 de lei.cumulat 700 de lei.acum a primit pe talonul de pensie 514 lei,explicatia a fost ca s-a pastrat pensia de urmas si ca a mai primit unele avantaje la pensia cea mai mare..nu inteleg modul de calcul
dragi prieteni, va rog sa ma lamuriti si pe mine cu niste detalii.bunica mea a avut pana luna trecuta doua pensii: de urmas si pensie de lucru la colectivul de stat.dintre cele doua pensii a luat doar valoarea uneia dintre ele.functionara de la CJP i-a transmis ca din cele doua s-a pastrat cea mai mare ca valoare si aceea cu cateva beneficii.
ati putea va rog sa imi trimiteti un link catre baza legala sau pentru care a primit acea explicatie?
Buna!doresc sa va intreb viza de resedinta se poate anula?am anulat contractul de inchiriere pe mi l-au cerut la unitatea militara dar viza de resedinta mi-a ramas pe buletin.am incheiat azi un nou contract si doresc sa stiu daca adresa la care locuiesc acuma se 'contrazice' cu cea de resedinta de pe buletin(mentionez inca o data ca nu mai locuiesc cu chirie la adresa de pe viza de resedinta).
Răspuns la discuția viza de flotant
am fost pt viza de flotant.nu a fost necesara prezenta proprietarului, am avut nevoie doar de contractul inregistrat la adm financiara si de timbrul fiscal.este gata in 3 zile.
multumesc pt indicatii!
Răspuns la discuția viza de flotant
va referiti sa imi caut alta chirie?
Răspuns la discuția viza de flotant
Răspuns la discuția viza de flotant
aici nu imi precizeaza aproape nimic despre necesitatea prezentei proprietarului
[ link extern ]
Răspuns la discuția viza de flotant
Nu stiu cum sa procedez in acest mod.. :((
contractul de inchiriere este inregistrat la adm financiara de catre proprietar,am si o declaratie de la notar ca resedinta mea este la adresa din contract..la unitatea militara am nevoie neaparat de viza de flotant pe buletin si proprietarul nu este in tara..:(
ce ma sfatuiti?
precizez ca de la adm financiara a fost calculat impozitul incepand cu data de 10 martie,pentru 230 de euro(suma trecuta in contract).vreau sa trec 700 de ron incepand cu 1 aprilie(asta reprezinta suma pe care o primesc de la serviciu pentru plata chiriei)..o sa fie vreo problema ..?sa imi ceara explicatii si motive cei de la adm financiara de ce nu am trecut de la inceput, din martie suma mai mica?
multumesc!
Răspuns la discuția viza de flotant
nu exista oare posibilitatea ca sa pot sa fac viza fara prezenta proprietarului?este plecat din tara si nu paote sa ajunga.am pe langa contractul inregistrat si declaratie de la asociatia de locatari..