avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1082 soluții astăzi
Forum Activitate sabrer_2006

Activitate sabrer_2006

Discuție infiintare sa
Numarul minim de actionari la infiintarea unei societati pe actiuni este 2 sau 5?
Multumesc anticipat!
Daca am in evidenta contabila un mijloc de transport amortizat , ii pot da din nou o valoare contabila in urma unei reevaluari? E obligatoriu ca evaluarea sa fie facuta de un evaluator bunuri mobile?
Multumesc anticipat.
Care ar fi amenda in cazul in care, nu am intocmit registru de evidenta al metalelor pretioase?Mentionez faptul ca, comercializez aceste produse din aur si argint.
Multumesc anticipat pentru raspuns!
Daca am obligatii fiscale scadente la 25.06.2011, in valoare de 10.000 ron, pe care le voi achita dupa 4 luni, care va fi nivelul dobanzilor si penalitatilor percepute de finante?
Buna ziua, m-ar interesa un model de contarct intre doua societati din care sa rezulte aportul fiecarei (una vine cu suprafata de exploatat iar cealalta cu utilajele), pofitul urmand a fi impartit 50% 50% dupa scaderea tuturor cheltuielilor.Cat de necesar este ca acest contract sa fie facut prin notar?
Multumesc anticipat!
Multumesc pentru raspuns. In cazul in care sunt mai multe contracte de inchiriere?
Pentru 2011 impozitul obtinut din chirii, datorat de o persoana fizica este de 16% din total venituri incasate?
Multumesc anticipat.
Revisalul se va intocmi doar de un inspector resurse umane?
Multumesc anticipat pentru raspuns.
Răspuns la discuția tva achizitie spatiu comercial
Multumesc frumos pentru ajutor.
Rugaminte, la achizitionarea unui spatiu comercial care este regimul in ceea ce priveste TVA-ul?Achizitionarea de la o societate a spatiului respectiv ar fi mai avantajoasa sa fie facuta de o persoana fizica sau juridica?
Multumesc anticipat pentru raspuns.