avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 542 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters95887

Activitate ContSters95887

cind incepe plata subventiei la bovina prima transa cind icep virarea banilor 2011?
Discuție Coasigurat
Buna ziua! Am si eu o intrebare. Sotul meu nu este asigurat poate fi coasigurat la mama lui care este pensionara? daca da, in ce conditii? Multumesc!
Răspuns la discuția divort
Am inteles, multumesc mult!
Răspuns la discuția divort
Sotul spune ca el nu imi va va fi de acord cu divortul. in acest caz pot obtine desfacerea casatoriei? sotul meu m-a inselat, dar pt copilul cel mare nu as vrea sa fac un "circ" din viata mea personala.
Discuție divort
Buna ziua! Sunt casatorita de 14 ani si am doi copii minori. Vreau sa divortez si v-as ruga sa-mi spuneti pasii pe care ii am de parcurs tinand cont ca nu vreau " sa-mi spal rufele murdare " in sala de judecata. Nu vreau sa dau vina pe e, vreau doar un divort civilizat. Multumesc!
pot beneficia de indemnizatie de crestere a copilului daca lucrez de1 an dar lucrez cu jumatate de norma ???
Buna ziua! As vrea sa stiu si eu care sunt actele necesare pentru intocmirea dosarului de concediu crestere copil?
buna ziua! va rog mult sa ma ajutati si pe mine cu un model decizie de suspendare a contractului de munca cu art.50, lit.a.
va multumesc!
Răspuns la discuția concediu prenatal
Imi puteti spune si mie cum se calculeaza indemnizatia? Am un salariu brut de 900 lei.
Bună ziua! Sunt în saptămana 28 de sarcină. Cand pot intra în concediu prenatal? Cum este platit acest concediu? Ce acte imi trebuiesc si unde trebuie depuse? Cine plateste concediul? Vă multumesc!