avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Activitate Larissa.2006

Activitate Larissa.2006

Discuție taxa transport
Buna ziua,a, facut o comanda online care nu a putut fi ridicata,am sunat pentru a specifica faptul ca nu voi fi gasita si sa mi se anuleze dar au spus ca deja a fost expediata si ca trebuie sa le achit taxa de transport.Mentionez ca nu am incheiat niciun contract cu firma respectiva,nimic,doar o inregistrare pe site-ul lor pentru a face aceasta comanda!As vrea sa stiu daca sunt obligata sa achit taxa de transport!
Multumesc anticipat!
Răspuns la discuția Dupa terminarea somajului
Multumesc frumos pentru raspunsuri!
Sanatate si un calduros La multi ani !
Răspuns la discuția Dupa terminarea somajului
si daca nu am decizia de incetare a indemnizatiei de somaj,am doar foaia de evidenta cu vizele lunare?!
Buna seara,vin si eu cu o problema,am terminat indemnizatia de somaj anul trecut in septembrie si trebuia sa ma prezint cu cartea de munca la AJOFM ca sa mi-o incheie,am uitat,se intampla ceva,cum sa procedez?!Multumesc anticipat
Discuție credit bancar
buna seara,in urma cu 1 an am solicitat un credit de la o banca pe 10 ani.
Anul trecut am trecut printr-o perioada mai grea si nu am avut cu ce achita urm.rata si astfel am intarziat cu plata timp de 45 zile.Am fost contactata pt.a achita suma,dar dupa 2 luni m-au anuntat ca trebuie sa achit intreaga suma din ctr.,astfel vor executa silit bunuri din locuinta personala.Nu stiu cum ar fi posibil asa ceva,va rog lamuriti-ma ca nu inteleg,odata ce contractul a fost semnat pe 10 ani.Multumesc anticipat!
Discuție REANGAJARE
Buna ziua,am terminat de curand concediul de crestere a copilului,firma l-a care sunt angajata m-a primit inapoi dar deocamdata nu am ce sa fac 3 luni si de comun acord,eu stau acasa iar angajatorul isi face datoria catre stat in toata aceasta perioada.Intrebarea mea este:
daca ma poate da in somaj,iar dupa cele trei luni ma poate reangaja(angajatorul fiind de acord)?
mulumesc