avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 644 soluții astăzi
Forum Activitate mihaela ramona

Activitate mihaela ramona

Va multumesc!
Va multumesc, dar pentru a beneficia de concediu de maternitate platit, eu ce trebuie sa fac? Sa-mi platesc singura acei 0,85% la casa de asigurari de sanatate?
Va multumesc
Buna ziua,
Lucrez cu conventie civila de 1 an, sunt insarcinata in prima luna si doresc sa va intreb daca, in aceste conditii, voi beneficia de concediu pre- si postnatal platit respectiv de indemnizatie pentru cresterea copilului.
Va multumesc frumos!
Buna ziua,
Eu tot nu sunt lamurita.
Spuneti-mi va rog, daca lucrez la o firma cu conventie civila, in care se plateste 16%impozit si 6,5 contributia la asigurarile sociale de sanatate, beneficiez de indemnizatie pentru cresterea copilului pana la 2 ani?
Buna ziua,
Doresc sa va intreb daca-mi platesc singura contributiile de asigurari sociale (nefiind angajata) si fiind insarcinata in aproape 3 luni, pot beneficia de concediu pentru cresterea copilului pana la 2 ani, respectiv de indemnizatie. Va rog sa-mi spuneti cum sa procedez mai exact, ca sa nu raman acasa 2 ani fara nici un ban.
Va multumesc foarte mult !
Buna ziua,
As dori sa stiu care este salariul unui pedagog scolar.
Multumesc!
Buna ziua,
Doresc sa iau in intretinere doi batrani, sot si sotie, contra apartament si as vrea sa-mi spuneti ce fel de contract este mai bun pentru ambele parti.
Va multumesc!
Tatal meu este nascut la 28.03.1952 si are un stagiu de cotizare de peste 30 de ani. Cand poate iesi la pensie anticipata partiala?
Va multumesc!