avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 593 soluții astăzi
Forum Activitate utc

Activitate utc

Buna ziua,
Va rog, ce salariu minim aplic la studii superioare?
Nu gasesc un temeimlegal
Multumesc anticipat!
Răspuns la discuția Tichete cadou
Buna ziua,
Se face un plan de marketing pentru tichetele cadou (publicitate, promovare, etc)?
un model, va rog!
multumesc anticipat!
Răspuns la discuția Radiere sediu social
vreau sa-mi fac sediul social acolo, nu pot datorita celui existent.
Răspuns la discuția Radiere sediu social
actul de inchiriere a incetat cu acordul partilor. Daca nicio parte nu duce acest act aditional la reg. com. pentru mentiune. Atunci de unde stiu ei de incetare? Contractul avea o durata de 4 ani.
Răspuns la discuția Radiere sediu social
contractul de inchiriere a incetat cu acordul aprtilor, dar societatea respectiva nu a schimbat sediul social.Ca urmare, doresc printr-o actiune sa radiez eu in calitate de proprietar sediul social al acelei societatii.
Buna ziua,
Va rog, ma putetia ajuta cu un model de cerere radiere sediu social conform art. 25/legea 1990 rep. si mod. prin L 16/2003!
multumesc anticipat!
Buna ziua,
Va rog, un temei legal pentru a nu deconta concediile medicale. Lucrez la o societate si salariatii depun concediile medicale cu mult dupa data de 5 ale lunii. Legal ar fi trebuit sa anunte societatea in 24 de ore ca sunt in medical, dar nu o fac.
Multumesc anticipat!
Răspuns la discuția Valoare taxa timbru-succesiune
Credeti ca ar fi mai bine prin notariat (mai ieftin)?
Buna ziua,
Cine stabileste valoarea masei succesorale pentru a fi aplicat cei 3% taxa timbru?
Multumesc anticipat!
Buna ziua,
Va rog, un model contestatie caiet sarcini.
Am participat la o licitatie si in caietul de sarcini este trecu la documentele firmei certificat de inmatriculare si nu certificat de inregistrare. Nu este trecut unde se depune contestatia si multe care nu respecta og34/2006. Credeti ca este un motiv de contestatie?
multumesc anticipat!