avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1265 soluții astăzi
Forum Activitate stefan georgiana

Activitate stefan georgiana

Răspuns la discuția SITUATII FINANCIARE 2009
Multumesc pt raspunsuri!
Precizez ca firma nu are datorii la stat si nici la furnizori, ea ne mai activand in fapt de 2 ani. Suspendarea am cerut-o inainte de introducerea impozitului minim. Neschimband codul CAEN la ORC nu am schimbat nici certificatul de inmatriculare. Nu stiu daca imi primeste bilantul cu vechiul CAEN.
As dori sa stiu si ce costuri implica pt. societate dizolvarea solicitata de ORC.
Va multumesc!
Buna ziua! As dori sa stiu ce se intampla cu o soc. comerciala suspendata, care nu a schimbat codul CAEN, daca nu depune situatiile financiare pe anul 2009 .
Multumesc!
As dori sa stiu pana la ce data se ia in calcul Grupa de munca I sau a II-a la reducerea varstei de pensionare . Multumesc!
Discuție pensionare
Buna ziua!
Am 53 de ani, sunt inca i28 de ani si 8 luni in campul muncii din care 19 ani si 6 luni in Grupa II cu 70%. As vrea sa stiu cand as putea iesi la pensie pentru limita de varsta. Multumesc!
soacra mea a fost pensionata pe caz de boala in urma cu 12 ani la varsta de 44 de ani in urma unei masectomii. Acum doi ani (in 2007) i s-a retras gradul II de invaliditate si i s-a dat Gr. III. Anul trecut , in urma expertizei periodice i s-a retras pensia de invaliditate. Acum nu are niciun venit desi a cotizat 21 de ani, iar sotul a murit in urma cu 7 luni. Dansul beneficia de pensie anticipata.
As vrea sa stiu daca poate beneficia de un ajutor sau de o pensie de urmas . Dansa are acum 56 de ani si 21 de ani de cotizare.