avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 536 soluții astăzi
Forum Activitate sorin123

Activitate sorin123

Casele nationalizate pot intra in programul casa verde ? Daca da , ce acte trebuiesc si ce pasi trebuiesc urmati ?
Răspuns la discuția concesiune teren primarie
va multumesc,si asi dori daca se poate sa-mi spuneti cum pot sa intru in posesia acestui loc?
Răspuns la discuția concesiune teren primarie
va multumesc pt.raspuns si asi dori daca se poate sa-mi spuneti cum pot sa intru in posesia acestui teren.Va multumesc
Buna ziua.Ma numesc Dragnea Eugeniu si am si eu o nelamurire.An un teren in suprafata de 243mp langa casa unde locuiesc in folosinta din anul 1985fara acte pe care l/am folosit fara sa fiu deranjat de nimeni.In anul 1998am primit dreptul de folosinta de la primarie,drept pe care l/am folosit pana in acest an fara sa fiu tulburat de nimeni.Din acest an primaria m/a somat ca din 2000 nu mai am drept asupra terenului,eu nestiind acest lucru si platind toate taxele si impozitele aferent acestui loc pana in prezent.Am mers la primarie sa discut cu primarul si cum nu era acolo ,am intrat la d-nul Manea Daniel director executiv D,A.D.P.P.,care m-a informatca nu mai am drept asupra terenului,dar i-mi poate oferidoar150mpdin acel loc.INTREBAREam sanse sa cistig acest loc prin judecata-uzucapiuni?
Am un teren de la primaria din Eforie Sud in folosinta ( concesiune ) pentru care am platit impozit anual si primaria vrea sa mi-l ia , cum pot sa intru in posesia lui ( platesc impozit pe teren din 1988 )
Dupa cat timp se poate sterge un cazier penal si care sunt procedurile . Condamnat la 1 an si 3 luni cu 81-82 CP cu suspendare conditionata ptr. art 215/1-41/2 CP,art290/1-41/2 CPcu art 33c-34b CP, prin S.P. 2284 / 31 10 2003 .
In urma constatarii amiabile cei de la asigurari(RCA)pe o paguba de 15000 ron i-mi acorda doar suma de 3500 ron, masina este un Daewoo Cielo din1996 cu 160.000 km, nu pot sa inteleg de ce nu se poate repara prin RCA sau cum pot recupera paguba .