Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Produse de recuperat dupa inchiderea contului de ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Produse de recuperat dupa inchiderea contului de reprezentant avon

Buna ziua,

Din cauza neachitarii la timp a facturii avon, mi-a fost inchis contul de reprezentant AVON.
Pe acel cont insa , fiindca la comandare nu au fost pe stoc, urma sa primesc niste produse ce se dadeau gratuit alaturi de anumite produse comandate.
Acum ele sunt pe stoc, dar conditia lor este de a plasa comanda pentru a-ti trimite si aceste produse.
Eu nu mai am cum sa mai plasez comanda, fiindca mi-au inchis contul definitiv.

Am luat legatura cu ei telefonic, cat si cu doua directoare si dupa ce mi-au aruncat ca daca imi plateam la timp factura nu as afi fost in aceasta situatie, nu vor sa mi le trimita.

Eu mi-am achitat toata factura, inclusiv panalizarile, iar imposibilitatea de plata am anuntat-o din timp si chiar mi-am luat si angajament de plata.

Cum as putea sa-mi recuperez proodusele?
Trimiteti o notificare prin care aratati situatia si solicitati trimiterea produselor respective. Eventual solicitati redeschiderea contului.