Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Recuperare bunuri
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Recuperare bunuri

Buna ziua,

In urma cu aproximativ 6 luni, am achizitionat prin transfer bancar un autoturism, pentru varul meu. Acesta mi-a spus ca imi va restitui suma in 3 luni, acest termen a expirat iar eu nu am primit nimic. Autoturismul a fost cumparat pe numele lui dar platit din contul meu. Exista posibilitatea de a-i lua acest bun si a-l trece pe numele meu prin instanta, dat fiind ca pot face dovada platii prin extras bancar?

Multumesc anticipat!
eventual sa-l dati in judecata ca sa va recuperati banii si apoi sa i se puna poprire,etc;contactati un avocat sa va ajute